CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – SOBOTA [20 PAŹDZIERNIKA]

Data publikacji: 20.10.2018 06:00 / Data aktualizacji: 20.10.2018 06:00
Autor: Ewa Okońska , Grażyna Szlęzak-Wójcik , Karol Żak , Monika Miller , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uroczysta przysięga wojskowa elewów służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych i inauguracja Akademii Off Fashion. To najważniejsze wydarzenia soboty.

Fot. Sylwia Mularczyk / KPT

O godzinie 10.00 Uniwersytet Dziecięcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach po raz piąty zainauguruje swoją działalność. Tym razem w programie weźmie udział 130 uczestników, w wieku od 7 do 14 lat.

*****

Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Na placu Wolności w Kielcach odbędzie się dziś uroczysta przysięga wojskowa elewów służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych. W stolicy regionu ślubować będzie 151 osób, w tym prawie 50 kobiet. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00. Na placu Wolności będzie można także oglądać sprzęt wojskowy, którym dysponują żołnierze z jednostki. Uroczystość zakończy widowiskowa defilada pododdziałów.

*****

Przysięga żołnierzy Wojsk Obrony TerytorialnejKielce. 23.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

O godzinie 11.30 żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę wojskową w Sandomierzu. Uroczystość będzie miała wymiar historyczny, jako pierwsza przysięga „Terytorialsów” na ziemi sandomierskiej.

*****

Sandomierz. Sympozjum „Solidarni z Rodziną”. Katolicki Dom Kultury Świętego Józefa. Dom Katolicki Sandomierz. 18.11.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Również o godzinie 11.30 rozpocznie się sympozjum o wyzwaniach duszpasterskich diecezji sandomierskiej. Odbędzie się ono w Domu Katolickim w Sandomierzu. Wśród prelegentów są księża profesorowie: Krzysztof Pawlina i Dariusz Lipiec.

*****

15.05.2016 Ciekoty. Centrum Edukacyjne „Szklany Dom” i Dworek Stefana Żeromskiego.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O godzinie 16.00 rozpocznie się w Centrum Edukacji „Szklany Dom” w Ciekotach wernisaż wystawy „O przyszłości Rapperswilu”. Ekspozycja składa się z plansz fotograficznych, prezentacji multimedialnych i nagrań audio z fragmentami listów Stefana Żeromskiego.

*****

02.05.2018 Kielce. KCK. Gala finałowa 20. Międzynarodowego Konkursu Off FashionFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pokazy mody, wystawa, kurs konstrukcji odzieży, warsztaty tanga i głośne czytanie literatury – to wszystko w Kielcach przez najbliższy tydzień. Dziś rozpoczyna się IV Akademii Off Fashion, której przyświeca hasło: tango. Pierwszą imprezą wydarzenia jest pokaz laureatów ostatniego konkursu Off Fashion w galerii Echo. Początek o 17.00. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Reklama