Dzieci w roli studentów. Wspólnie się uczą i dobrze bawią

Data publikacji: 20.10.2018 06:43 / Data aktualizacji: 20.10.2018 14:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.10.2018 Podzamcze. Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Uniwersytet Dziecięcy UJK

20.10.2018 Podzamcze. Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Uniwersytet Dziecięcy UJK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

130 żaków rozpoczęło naukę w Uniwersytecie Dziecięcym prowadzonym przez UJK w Kielcach. Najmłodsi w wieku od 7 do 14 lat spotkali się dzisiaj w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu, gdzie odebrali indeksy, a także wzięli udział w wykładach.

Większość uczestników bierze udział w projekcie po raz kolejny. - To bardzo przyjemne doświadczenie. Wspólnie się uczymy, dowiadujemy nowych rzeczy, a także świetnie się bawimy. Uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach np. dotyczących gadżetów przyszłości i kosmosu. Ponadto możemy tu poznać nowych znajomych - mówili uczestnicy.

To, że warto zapisać pociechy do Uniwersytetu Dziecięcego potwierdzają rodzice, m. in. mama 8-letniego Mikołaja oraz tata 9-letniej Karoliny, których pociechy biorą udział w projekcie po raz trzeci. - Zajęcia są wszechstronne i dotyczą różnych dyscyplin nauki. Zdarza się, że jedne warsztaty są ciekawsze, inne mniej, ale zawsze nasze dzieci chętnie biorą udział w zajęciach. Ponadto wpływają one na rozwój intelektualny najmłodszych i uwrażliwiają na otaczający świat - podkreślają rodzice.

Jednym z tematów zajęć, które odbyły się dzisiaj w Podzamczu był cukier jako produkt spożywczy, ale także jako związek chemiczny - informuje prowadząca warsztaty Magdalena Słoma. - Sprawdzaliśmy, które warzywa i owoce zawierają cukier za pomocą płynu lugola oraz za pomocą specjalnych paseczków. Dzieci były bardzo zadowolone i zaskoczone, ponieważ okazało się że większość produktów spożywczych posiada cukier - powiedziała Magdalena Słoma.     

Młodzi studenci będą spotykać się raz w miesiącu do czerwca przyszłego roku. Na koniec otrzymają dyplom Uniwersytetu Dziecięcego Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama