To wyjątkowy dzień w życiu każdego żołnierza. Elewi ślubowali

Data publikacji: 20.10.2018 07:20 / Data aktualizacji: 20.10.2018 12:12
Autor: Monika Miller , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.10.2018 Kielce. Przysięga elewów Narodowych Sił Rezerwowych

20.10.2018 Kielce. Przysięga elewów Narodowych Sił Rezerwowych
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

151 elewów służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych złożyło dziś przysięgę na placu Wolności w Kielcach. W stolicy regionu ślubowało prawie 50 kobiet. Jedną z nich była Aleksandra Fojuth.

- Wartości patriotyczne były mi wpajane przez rodziców od najmłodszych lat. Poszłam nawet do liceum, gdzie był profil mundurowy. Stamtąd także wiele wyniosłam - powiedziała Aleksandra Fojuth.

Dawid Buja zdecydował się wstąpić do wojska, ponieważ stwierdził, że jest to najlepszy sposób na spędzenie życia. Jak dodaje, warto wstąpić do tej formacji ze względu na ojczyznę.

Kapitan Zdzisław Dobrut, prezes Wojewódzkiego Związku Kombatantów powiedział, że zawsze stara się brać udział w tego typu uroczystościach.

- Patrząc na tych żołnierzy przypominam sobie czasy, kiedy ja i moi koledzy byliśmy tacy młodzi. Są oni może trochę bardziej oświeceni, ponieważ od tego czasu dużo się zmieniło - podkreślił Zdzisław Dobrut.

Pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych stwierdził, że przysięga to wyjątkowy dzień w życiu każdego żołnierza.

- To jest dla nich pewnego rodzaju przełamanie, bo inaczej zachowują się jako cywile, a inaczej jak żołnierze - stwierdził.

Na placu Wolności można było także oglądać sprzęt wojskowy, którym dysponują żołnierze z jednostki. Uroczystość zakończyła widowiskowa defilada pododdziałów.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama