Po 16 latach zmiana władzy w powiecie jędrzejowskim

Data publikacji: 23.10.2018 13:43
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Paweł Faryna, dyrektor Inspekcji Handlowej w Kielcach

Paweł Faryna, dyrektor Inspekcji Handlowej w Kielcach
Kielce. 09.01.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Polskie Stronnictwo Ludowe po 16 latach straci władzę w powiecie jędrzejowskim. Większość mandatów w Radzie Powiatu uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Z 21 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 11, PSL 8, a Blok Samorządowy 2.

Marek Bogusławski - szef struktur PiS w powiecie jędrzejowskim powiedział, że po wyborach PiS przejmie władzę w powicie jędrzejowskim, co oznacza, że powiat będzie miał nowe władze.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na starostę jędrzejowskiego będzie Paweł Faryna.

Paweł Faryna pochodzi z Jędrzejowa. Od września 2016  jest dyrektorem Państwowej  Inspekcji Handlowej w Kielcach. W latach 2006-2010 był radnym Rady Miejskiej w Jędrzejowie. Potem w latach 2010-2014 pełnił funkcję radnego powiatu jędrzejowskiego,  a w latach 2014-2018 wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jędrzejowskiego.

Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Z kolei w powiecie włoszczowskim sytuacja nie jest tak klarowna, jak w Jędrzejowie. 7 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, 6 mandatów PSL i po 2 mandaty SLD oraz komitet Razem Ziemia Włoszczowska.

Dotychczas w radzie powiatu włoszczowskiego rządziła 11. osobowa koalicja PSL-SLD i część radnych lokalnego stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Włoszczowskiej. Pełnomocnik powiatowy PiS, a zarazem radny Dariusz Czechowski, poinformował nas, że w sprawie powołania koalicji prowadzone są rozmowy, jednak na ich rezultat trzeba będzie poczekać.

Reklama