„Moc Historii” po raz 500

Data publikacji: 23.10.2018 18:40
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
23.10.2018 Radio Kielce. 500 odcinek audycji Moc Histrorii autorstwa Bohdana Gumowskiego i Cezarego Jastrzębskiego nagrywany z udziałem publiczności. Autorzy Cezary Jestrzębski i Bohdan Gumowski

23.10.2018 Radio Kielce. 500 odcinek audycji Moc Histrorii autorstwa Bohdana Gumowskiego i Cezarego Jastrzębskiego nagrywany z udziałem publiczności. Autorzy Cezary Jestrzębski i Bohdan Gumowski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W najbliższą niedzielę 28 października będzie można na naszej antenie wysłuchać pięćsetnego odcinka audycji „Moc Historii”. Program prowadzą Bohdan Gumowski i doktor Cezary Jastrzębski. Co niedzielę przybliżają oni korzenie polskiej państwowości. Słuchacze mogą dowiedzieć się wielu informacji nie tylko o dziejach świętokrzyskiej ziemi, ale również ludzi, którzy na niej żyli, odkrywając przy tym nieznane dotąd tajemnice naszej historii.

Bohdan Gumowski informuje, że jubileuszowy odcinek będzie okazją do przybliżenia sylwetek osób, które tworzyły „Moc Historii”. Ich spotkanie odbyło się we wtorek w Radiu Kielce.

- 500 odcinków to opowieści kilkuset osób, które chciały się podzielić swoją pasją, jaką jest historia - zaznaczył Bohdan Gumowski.

Obecny podczas radiowego spotkania lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec powiedział, że „Moc Historii” to jego zdaniem, jedna z lepszych audycji Radia Kielce.

 - Przywracanie pamięci o ludziach i bohaterach dawnych epok jest bardzo cenne - dodał.

Pierwszy program nasi słuchacze mieli okazję posłuchać w 2013 roku. Od tego czasu udało się przedstawić kilkaset najciekawszych miejsc czy obiektów z naszego regionu.

Jubileuszowa audycja „Moc Historii” zostanie zaprezentowana w niedzielę o godzinie 12.05 na antenie Radia Kielce.

Archiwalne odcinki „Mocy Historii” można odsłuchać na naszej stronie internetowej

Tagi do tego wpisu
Reklama