Od Daniela Defoe po Jerzego Pilcha na Akademii Off Fashion

Data publikacji: 23.10.2018 22:21
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jesienna Akademia Off Fashion. Czytanie jest modne. Na zdjeciu Wojciech Kiebzak

Jesienna Akademia Off Fashion. Czytanie jest modne. Na zdjeciu Wojciech Kiebzak
Kielce. 23.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Od Daniela Defoe po Jerzego Pilcha, od Emila Zoli po Szczepana Twardocha - kilkanaście osób czytało fragmenty literatury, dotyczące ubioru odzieży. Wieczór IV Akademii Off Fashion „Czytanie jest modne” zgromadził w Kieleckim Centrum Kultury wielu miłośników książek, którzy odgadywali prezentowane utwory.

Profesor Piotr Kletowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który od początku Akademii zasiada w Loży Komentatorów twierdzi, że wybór przez czytających zróżnicowanej literatury pokazuje, że współczesna literatura tak samo pięknie brzmi jak klasyczne utwory mistrzów.

- Współczesna literatura piękna nie umiera - dodaje profesor.

Doktor Dariusz Saletra, który czytał fragment „Szatana w Goraju” Singera wziął udział po raz drugi w tym przedsięwzięciu. 

- Jest to zabawa zarówno dla czytających, jak i odgadujących prezentowane utwory - mówi lekarz.

Senator Krzysztof Słoń pokusił się o „Króla” Szczepana Twardocha, powieści,  pokazującej Warszawę tuż przed II wojną światową. Parlamentarzysta poleca ten - jak przyznaje - nie najłatwiejszy utwór.

Wśród czytających byli m.in. Katarzyna Ogidel-Wodarska, Wojciech Kiebzak, Agnieszka Kowalska-Lasek, Anna Fatyga, Jarosław Machnicki i Alicja Korczak, a wśród prezentowanych utworów: Pippi, Przypadki Robinsona Kruzoe, Ziemia obiecana, Mężczyzna, który tańczył oraz  Maria i Magdalena.

Kolejny Wieczór Akademii Off Fashion obędzie się w czwartek. Na Dużej Scenie KCK swoją najnowszą kolekcję zaprezentuje duet Paprocki&Brzozowski. Pokaz czołowego duetu polskich projektantów poprzedzi prezentacja Ewy Łukawskiej, kieleckiej  projektantki mody oraz Andżeliki Józefczyk, zwyciężczyni konkursu Off Fashion.

Reklama