Powiew luksusu na Off Fashion

Data publikacji: 26.10.2018 11:30
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.10.2018 Kielce. IV Akademia Off Fashion. Pokaz mody w KCK. Kolekcja Duet Paprocki & Brzozowski

25.10.2018 Kielce. IV Akademia Off Fashion. Pokaz mody w KCK. Kolekcja Duet Paprocki & Brzozowski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pokaz jesienno-zimowej kolekcji luksusowej marki Deni Cler oraz wernisaż wystawy „Modne tango” - to dzisiejsze wydarzenia Akademii Off Fashion.

O godzinie 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” Kieleckiego Centrum Kultury otwarta zostanie wystawa przygotowana we współpracy z Muzeum Teatralnym w Warszawie i Fundacją Kulturo.

- Na tle historii tanga w Polsce, od jego początków w 1913 roku po lata czterdzieste chcemy przybliżyć zmiany stylów i ewolucje sukien wieczorowych, które królowały na naszych parkietach - mówi Artur Wijata, kurator galerii.

 - Najważniejsze będą jednak muzyka i taniec, zaprezentowane na starych fotografiach i filmach z okresu międzywojennego. Podczas wernisażu odbędzie się też pokaz tanga. 

Z kolei o godzinie 20:00 na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury rozpocznie się pokaz marki Deni Cler. Zaprezentowana będzie jesienno-zimowa kolekcja z futrami i płaszczami z luksusowych wełen. Pokaz zakończy linia Elegente, czyli kolekcja wizytowa - zapowiada Magdalena Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.  

Wcześniej kolekcję męską zaprezentuje duet Bylevskaya. Pochodzące z Białorusi, a studiujące w Polsce siostry w tegorocznej edycji konkursu Off Fashion otrzymały nagrodę specjalną, ufundowaną przez Deni Cler.

Reklama