Kielce światową stolicą tańca

Data publikacji: 26.10.2018 20:51
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.10.2018 Kielce. Mistrzostwa Świata IDO Hip-Hop, Breakdance i Electric Boogie

26.10.2018 Kielce. Mistrzostwa Świata IDO Hip-Hop, Breakdance i Electric Boogie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach będzie można zobaczyć w sobotę zmagania taneczne podczas odbywających się Mistrzostw Świata IDO Hip-Hop, Breakdance i Electric Boogie.

Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się 3 tysiące tancerzy z 35 krajów świata. O najlepsze tytuły w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych walczą m.in. soliści, zespoły, w tym, dorośli i dzieci. Organizatorem Mistrzostw Świata jest Świętokrzyski Klubu Tańca Jump. Prezes Polskiego Związku Tańca Zbigniew Zasada zaznacza, że taka impreza ma także charakter promocyjny.

- Pod względem biznesowym również oceniam ją na bardzo wysokim poziomie. Pamiętajmy, w tym momencie nie organizowane są żadne targi, wiec wpisuje się ona idealnie w klimat gospodarczy miasta - podkreślił.

Zadowolenia z organizacji mistrzostw nie kryła również wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która podkreślała, że to bardzo dobra promocja dla Kielc.

- Trzeba sobie zdać sprawę, że teraz cały świat zwrócony jest na Kielce - dodała.

Dalsze zmagania tancerzy można będzie obejrzeć w sobotę, 27 października w Hali Legionów w Kielcach od 9.00 do 21.00. Bilet wstępu kosztuje 20 złotych.

Reklama