Nowa wystawa fotograficzna w BWA. Opowie o niej sam twórca

Data publikacji: 28.10.2018 08:42
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Nowa siedziba BWA przy ul. Kapitulnej

Nowa siedziba BWA przy ul. Kapitulnej
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

„Supremus”, to tytuł wystawy fotograficznej, autorstwa Artura Dziwirka, która prezentowana jest w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Dziś oprowadzi po niej wszystkich zainteresowanych sam twórca.

Stanisława Zacharko-Łagowska dyrektor BWA informuje, że Artur Dziwirek będzie omawiał swoje prace. Opowie o swoich inspiracjach artystycznych, a także zainteresowaniach. Głównym motywem jego twórczości jest nowoczesna przestrzeń publiczna oraz industrialna - dodaje.

Oprócz zwiedzania wystawy, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, będzie można również uczestniczyć w miniplenerze - spacerze fotograficznym po mieście.

Artur Dziwirek zajmuje się fotografią od lat osiemdziesiątych XX wieku. W kręgu jego zainteresowań jest fotografia architektury, w której poszukuje nietuzinkowych fragmentów, detali. W tym roku został prezesem zarządu Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Oprócz tego jest członkiem Klubu Fotograficznego CKF w Kielcach, a także współpracuje z Fotoklubem MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Spotkanie z artystą rozpocznie się o godzinie 11.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wydarzenie ma charakter otwarty, a wstęp jest bezpłatny.

Reklama