Które znicze najpiękniejsze?

Data publikacji: 29.10.2018 15:43
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przygotowania na Wszystkich Świętych. Znicze. Znicz Z-24. Waga 240g. Czas palenia 48 godzin. Cena - 4,47zł

Przygotowania na Wszystkich Świętych. Znicze. Znicz Z-24. Waga 240g. Czas palenia 48 godzin. Cena - 4,47zł
Kielce. 29.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Co roku na przycmentarnych stoiskach a także w hurtowaniach i kwiaciarniach, można odnaleźć znicze, które swoim wyglądem mocno odbiegają od klasycznych wzorów. Nowatorskie podejście widać nie tylko w kolorach szkła z jakiego znicze są wykonane, ale także ich kształcie.

W tym roku, również odnajdziemy nietuzinkowe modele, mimo iż ogromnej rewolucji w świecie cmentarnej mody tegoroczna jesień nie przyniosła. Nadal modne są ogromne znicze przypominające np. berło, czy duże kule. Nie zmienił się również materiał z jakiego są wykonane, czyli szkło tęczowe, które oddaje efekt kolorowych plam.

Część klientów poszukuje także wzorów i materiałów rustykalnych, czyli np. lampek wykonanych z gliny. Mirosław Skowron, który sprzedaje znicze przy cmentarzu w Cedzynie mówi, że większość osób woli jednak tradycyjne formy i kolory.

Wśród osób, które są zwolennikami tradycji i umiaru, również na grobach, jest pani Zofia, która uważa, że nad grobem powinno się kontemplować, a nie zastanawiać nad tym, co na nim postawić i w jakiej ilości. Uważam, że to co producenci wymyślają to już przesada - dodała.

Powrót do tradycji widać również w oferowanych wiązankach, które wykonane są m. in. z mchu i szyszek. Oprócz tego można także odnaleźć kolorowe zestawienia, wykonane przede wszystkim ze sztucznych kwiatów.

Reklama