Uczniowie uczą się biznesu

Data publikacji: 30.10.2018 13:45
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

80 uczniów z kieleckich szkół średnich rozpoczęło dzisiaj zmagania w edukacyjnej grze miejskiej "biznesklasa". W ciągu kilku godzin odwiedzili wyznaczone placówki w mieście, by zmierzyć się ze specjalnie przygotowanymi dla nich zadaniami.

Wśród ośmiu placówek, które odwiedziła młodzież był m. in. Urząd Miasta. Tam czekało zadanie zarejestrowania swojego przedsiębiorstwa. Oprócz tego punktami kontrolnymi w grze był także Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a także miejski Urząd Pracy.

Gra, jest częścią większego projektu, którego zadaniem jest zachęcenie młodych ludzi do tworzenia własnych inicjatyw biznesowych. Do tej pory uczniowie zakładali wirtualne firmy, które uczyły ich zarządzania. Wśród takich zespołów były uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach. Dla nich udział w projekcie jest bardzo korzystny.  

- Uczymy się zarządzania i tego jak być efektywnym w swoich działaniach. Mamy także nadzieję że  będziemy mogli wykorzystać zdobyte  doświadczenia w przyszłości - podkreśliły.

Koordynator projektu Rafał Zajęcki uważa, że udział w programie to wyjątkowa okazja do tego by poznać jak działa firma, jakie stoją przed jej właścicielem wyzwania, jak działa biznes. Dzięki temu młodzi ludzie mogą przekonać się, że zakładanie własnej firmy nie jest aż takie straszne - dodał.

Gra będzie również organizowana w przyszłości.

Reklama