Można już zgłaszać kandydatów do plebiscytu "Laur wolontariatu"

Data publikacji: 30.10.2018 14:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Uroczystość wręczenia

Uroczystość wręczenia "Laurów Wolontariatu"
Kielce. 05.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Po raz trzynasty przyznane zostaną odznaczenia „Laur wolontariatu”. To plebiscyt organizowany wspólnie przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu działające przy Caritas Diecezji Kieleckiej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas, gala odbędzie się w grudniu, ale od dziś do konkursu można zgłaszać osoby, które bezinteresownie pomagają innym.

- Nominować mogą organizacje pozarządowe oraz instytucje, które korzystają z pomocy wolontariuszy, a także osoby fizyczne, które są pod ich opieką - wyjaśnia ksiądz Krzysztof Banasik.

Konkurs ma na celu docenienie i wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w pomoc drugiemu człowiekowi.

- To nie jest konkurs, którego celem jest rywalizacja. Chcemy pokazać osoby najbardziej zaangażowane w wolontariat w naszym regionie i wyróżnić najbardziej aktywnych po to, by promować wolontariat i pokazywać, że za taką działalnością stoją konkretni ludzie i konkretne działania. Poprzez plebiscyt chcemy również zachęcać inne osoby do włączenia się w to piękne i szlachetne dzieło, jakim jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa 26 listopada. Natomiast gala, podczas której poznamy laureatów tegorocznego plebiscytu „Laur Wolontariatu” odbędzie się 5 grudnia. Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony w 1986 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Reklama