Polski triathlon kobietami stoi. Akwedukt zakończył sezon

Data publikacji: 31.10.2018 07:39
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Klaudia Petters

Klaudia Petters
Fot. TS Akwedukt Kielce

Klaudia Petters, była najlepszą zawodniczką TS Akwedukt Kielce, w zakończonym sezonie 2018. 19–letni zawodniczka rozpoczęła rok od zwycięstwa w Gran Prix Polski w aquathlonie w kategorii juniorek. Piąte miejsce w gronie juniorek młodszych zajęła jej klubowa koleżanka Karolina Wicha. Obydwie stanęły na podium mistrzostw Polski w duathlonie.

Klaudia Petters zdobyła brązowy medal, zajmując równocześnie ósme miejsce w Elicie. Karolina Wicha również sięgnęła po „brąz”. To był jej pierwszy krążek wywalczony w barwach Akweduktu Kielce. 16–letnia zawodniczka trenowała wcześniej pływanie w KSZO Ostrowiec. 

Dobre starty w aquathlonie i duathlonie zaowocowały powołaniem Klaudii Petters na Puchar Europy Elity w triathlonie, który rozegrano w Olsztynie. Zawodniczka kieleckiego klubu wystartowała także w zawodach w Tiszaujvaros, Żylinie i Zagrzebiu. Na Słowacji zdobyła pierwsze punkty do rankingu europejskiego.

– Dla Klaudii był to zdecydowanie bardziej udany sezon od poprzednich – stwierdził trener Akweduktu Kielce Grzegorz Kożuchowski. – Niedosytem jest brak kwalifikacji na mistrzostwa Europy juniorek, ale w tej kategorii wiekowej jest naprawdę ostra rywalizacja. Dziewczyny bez najmniejszego problemu ścigają się z seniorkami. Dla przykładu 19–letnia Roksana Słupek z Bydgoszczy, zadebiutowała w Pucharze Świata i zdobyła pierwsze punkty w klasyfikacji olimpijskiej. Na mistrzostwach Polski w pierwszej dziesiątce open kobiet i mężczyzn były cztery juniorki w tym gronie Klaudia Petters. Dawno nie było tak mocnych zawodniczek w tej kategorii. Można powiedzieć, że polski triathlon stoi kobietami – dodał Grzegorz Kożuchowski.     

Klaudia Petters zaliczyła w minionym sezonie siedemnaście startów, w trzynastu stając na podium. W swoim debiucie na Mistrzostwach Polski Elity Kobiet w Triathlonie na dystansie olimpijskim zajęła siódme miejsce będąc najlepszą z juniorek.

Karolina Wicha została powołana przez Polski Związek Triathlonu do programu "Talent ID", mającego na celu wyszukanie perspektywicznych zawodników do szkolenia centralnego.

Kilka wartościowych rezultatów osiągnęli również Wojtek Majewski, Eryk Szcześniak, Natasza Obuchowicz, Olga Sieradzan i Marysia Rakus.

Na zdjęciu: Karolina Wicha (fot. TS Akwedukt)

Reklama