Lepsza woda w gminie Piekoszów

Data publikacji: 02.11.2018 13:36
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Uroczyste otwarcie nowego ujęcia wody w gminie Piekoszów. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Piątek - wójt gminy Piekoszów, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Maria Zuba - poseł PiS, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Krzysztof Słoń - senator PiS.

Uroczyste otwarcie nowego ujęcia wody w gminie Piekoszów. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Piątek - wójt gminy Piekoszów, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Maria Zuba - poseł PiS, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Krzysztof Słoń - senator PiS.
Lesica. 02.11.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

W Lesicy w gminie Piekoszów otwarto dziś nowe ujęcie wody. Dzięki niemu dobrej jakości woda popłynie do ponad czterech tysięcy mieszkańców gminy. Dotychczas zdarzało się, że obowiązywał zakaz spożywania wody ze względu na obecność bakterii e.coli. Mieszkańcy podkreślają, że nowe ujęcie to dla nich wielka radość.

- Borykaliśmy się z bardzo częstymi skażeniami, co było dla nas niezwykle uciążliwe. Teraz woda została zbadana, jest bardzo dobrej jakości. Jesteśmy zadowoleni, że zakończyła się ta inwestycja. Wcześniej zdarzało się, że woda nie nadawała się do picia czy mycia - mówią mieszkańcy.

Wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek cieszy się, że ta ważna inwestycja dla zachodniej części gminy znalazła dzisiaj szczęśliwy finał. Budowa nowego ujęcia wody kosztowała ponad milion złotych i jest niezwykle zasadna.

- Mieszkańcy od lat czekali na dobrą wodę. Cały proces trwał długo, ale nastał w końcu radosny dzień, gdy trafiła ona do wodociągu w zachodniej części gminy - mówi wójt Zbigniew Piątek.

W otwarciu nowego ujęcia  udział wzięli licznie zaproszeni goście. Wojewoda Agata Wojtyszek mówi, że zakończenie inwestycji, to wielka radość dla wszystkich mieszkańców gminy Piekoszów.

- Wielokrotnie w ostatnim czasie słyszeliśmy o zagrożeniach dla mieszkańców z powodu zatrucia wody. Dzisiaj, nowe ujęcie rokuje bardzo dobrze na przyszłość. Mieszkańcy gminy Piekoszów zasługują na stabilizację i bezpieczeństwo - mówi wojewoda.

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego PiS-u zaznacza, że to kolejna udana inwestycja oddana za kadencji Zbigniewa Piątka.

- Bardzo się cieszę, że gmina Piekoszów ma dobrego gospodarza, który zabiega o interesy mieszkańców. Dzisiaj byliśmy świadkami otwarcia nowego ujęcia wody, bardzo potrzebnej inwestycji dla zachodniej części gminy - dodaje szef świętokrzyskiego PiS-u.

Także senator Krzysztof Słoń podkreśla, że to niezwykle istotna inwestycja dla Piekoszowa.

- Ważne, że od pięciu lat każdą złotówkę ogląda się z obu stron i gospodaruje tak, aby na wszystko wystarczyło. Dzięki temu  można modernizować oświetlenie uliczne   oraz budować i remontować drogi. Z tych pieniędzy powstało także nowe ujęcie wody - mówi senator Krzysztof Słoń.

Poseł Maria Zuba podkreśla, że oddanie nowego źródła w takiej gminie jak Piekoszów ma szczególne znaczenie.

- Przez lata gmina walczyła z problemem zanieczyszczonej wody. Źródło tych zanieczyszczeń było bardzo trudne do zidentyfikowania. Determinacja i konsekwencja pana wójta spowodowała, że ta inwestycja została dzisiaj oddana.

W ramach budowy nowego ujęcia wody w Lesicy powstał także budynek, w którym mieszczą się  urządzenia chlorujące, na wypadek ewentualnych skażeń oraz zasilanie ujęcia. Wykonano również nowy wodociąg o długości 1,5 kilometra. Dzięki inwestycji woda dobrej jakości zostanie doprowadzona do wieży ciśnień w Zajączkowie, a następnie do miejscowości: Zajączków, Lesica, Rykoszyn, Bławatków, Skałka, Jeżynów, Młynki i Wesoła.

Reklama