Nie żyje znany muzyk, propagator kultury

Data publikacji: 04.11.2018 11:55
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Kultura
Audycja Radia Kielce SenioRadio, której gościem był Jerzy Mikuśkiewicz

Audycja Radia Kielce SenioRadio, której gościem był Jerzy Mikuśkiewicz
28.03.2017 / Fot. Radio Kielce

Zmarł Jerzy Mikuśkiewicz, znany muzyk, pedagog, organizator koncertów i festiwali w Kielcach i regionie świętokrzyskim. Był pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Jeunesses Musicales, Zamkowych Spotkań z Muzyką w Chęcinach, a także Kieleckich Spotkań z Jazzem i koncertów „Z muzyką przez wieki”.

Jerzy Mikuśkiewicz - to wieloletni muzyk, wiolonczelista Filharmonii Świętokrzyskiej oraz pedagog szkół muzycznych w Kielcach i w Końskich. Był członkiem Głównego Zarządu Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Muzycznej Jeunesses Musicales. Założył Świętokrzyskie Stowarzyszenie „Muzyka”. Przez wiele lat pełnił funkcję jego prezesa.

W audycji Radia Kielce SenioRadio, w ubiegłym roku Jerzy Mikuśkiewicz mówił, że jest rozmiłowany w muzyce, ale także w ludziach, którzy wypowiadają dobre słowa, stanowiące podstawę pozytywnych czynów.

- Lubię słuchać nie tylko muzyki, ale też słów, wypowiadanych przez ludzi, myślących pozytywnie, które są kontekstem ich dobrego działania - stwierdził.

Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej wspomina Jerzego Mikuśkiewicza, jako ciepłego człowieka i oddanego ludziom społecznika.

- Pan Jerzy organizował koncerty w ponad 10. miastach regionu. Inicjował powstawanie zespołów kameralnych, niektóre z nich funkcjonują do dziś. Poznałem pana Jerzego w latach 90., gdy skutecznie zabiegał w ministerstwie kultury o środki na organizację tych przedsięwzięć. Był wzorem społecznika, działającego konsekwentnie i z wielkim poświęceniem. Nie wiem, czy znajdzie się ktoś, kto zastąpi Pana Jerzego w jego dziele - powiedział Jacek Rogala.

Uroczystości pogrzebowe rozpocznie msza żałobna odprawiona w poniedziałek 5 listopada, o godzinie 12:00 w kościele Świętej Jadwigi w Kielcach. Jerzy Mikuśkiewicz spocznie na cmentarzu parafialnym w Pierzchnicy.

Tagi do tego wpisu
Reklama