Marcin Marzec burmistrzem Sandomierza

Data publikacji: 04.11.2018 21:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Marcin Marzec będzie burmistrzem Sandomierza. Poparło go 58,44 procent wyborców. Otrzymał 5229 głosów - o 1510 więcej od swojego kontrkandydata Jerzego Borowskiego.

Sandomierz. Radość w sztabie wyborczym Marcina MarcaFot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Marcin Marzec startował z KWW Przyjazny Samorząd z poparciem PO i PSL. Jego zastępcą będzie obecny sekretarz powiatu Paweł Niedźwiedź z PSL. Nowy burmistrz w pierwszej kolejności chce się zająć budżetem miasta na 2019 rok.

Sandomierz. Jerzy Borowski na spotkaniu ze swoim sztabem wyborczymFot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Jerzy Borowski startował z własnego komitetu wyborczego. Był już burmistrzem Sandomierza. W rozmowie Radiem Kielce powiedział, że szanuje wolę wyborców i do nikogo nie ma pretensji. Sam i tak uważa się za zwycięzcę, ponieważ w pierwszej turze wyeliminował z gry o fotel burmistrza  obecnego włodarza miasta Marka Bronkowskiego. Jerzy Borowski przed drugą turą wyborów otrzymał poparcie Prawa i Sprawiedliwości oraz kilku innych niezależnych komitetów wyborczych. W pierwszej turze różnica głosów pomiędzy Marcinem Marcem a Jerzym Borowskim wynosiła około dwustu na korzyść tego pierwszego.

W sztabie wyborczym Marcina Marca po podliczeniu wyników ze wszystkich obwodów głosowania były oklaski i gratulacje. Nowy burmistrz ma 44 lata i troje dzieci. Jest trenerem i nauczycielem wychowania fizycznego. W mijającej kadencji był miejskim radnym.

Podobne wiadomości
Reklama