Rewitalizacja miasta i budowa obiektów uzdrowiskowych - to priorytety burmistrza Kazimierzy

Data publikacji: 05.11.2018 13:05
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Adam Bodzioch wygrał II turę wyborów na burmistrza miasta.

Adam Bodzioch wygrał II turę wyborów na burmistrza miasta.
Kazimierza Wielka. 05.11.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Skuteczne wykorzystanie przyznanej unijnej dotacji na rewitalizację miasta, zakończenie prac nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego i pozyskanie inwestorów zainteresowanych budową obiektów uzdrowiskowych zapowiada w kolejnej kadencji Adam Bodzioch, który wygrał druga turę wyborów na burmistrza Kazimierzy Wielkiej.

Kandydat Porozumienia Ziemi Kazimierskiej zdobył 3571 głosów mieszkańców, co przełożyło się na prawie 66-procentowe poparcie. Jego kontrkandydat, Janusz Skoczek z Prawa i Sprawiedliwości, uzyskał 34 procent głosów. Adam Bodzioch nie ukrywa, że liczył na wygraną, ale jak podkreśla - tak dobrego wyniku nie spodziewał się.

- Osiągnięty wynik jest najwyższym, jaki uzyskałem w trakcie 28-letniej pracy w samorządzie. Przede wszystkim chcę podziękować za tak duże zaufanie, które jest dla mnie bardzo budujące i mobilizujące do dalszej pracy - mówi Adam Bodzioch.

Wśród priorytetów na kolejną, piątą kadencję urzędujący burmistrz wymienia również dalszą budowę infrastruktury drogowej, w tym budowę obwodnicy miasta, a także dalszą rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, gazyfikację miejscowości, budowę ścieżki rowerowej i wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne.

- Strategiczną inwestycją o znaczeniu historycznym, a zarazem wielką szansą dla miasta  jest budowa uzdrowiska - mówi  burmistrz.

W 15-osobowej radzie miasta Porozumienie Ziemi Kazimierskiej z list, którego Adam Bodzioch startował w wyborach, będzie miało 7 radnych. Do współpracy urzędujący burmistrz zamierza zaprosić dwóch radnych z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Adam Bodzioch liczy również na dobrą współpracę z pięcioma radnymi z Prawa i Sprawiedliwości.

Wiceburmistrzem Kazimierzy Wielkiej dalej pozostanie Łukasz Maderak. Nazwisko przewodniczącego rady miasta ma być znane w najbliższych dniach. Najpoważniejszym kandydatem na tę funkcję jest obecny wiceprzewodniczący i bliski współpracownik Adama Bodziocha Marek Szmuc.   

Reklama