Więcej pociągów, tańsze bilety

Data publikacji: 08.11.2018 13:32
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 28.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Od 9 grudnia więcej pociągów pojedzie do Sandomierza, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego. Nowe połączenia uruchamia PKP Intercity. Dodatkowe połączenia planowane są także w przewozach regionalnych.

Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity informuje, że przewoźnik uruchomi dodatkowe połączenie między Warszawą a Przemyślem. Dzięki temu pociągi zatrzymają się także w Sandomierzu, Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach.

Dodatkowo, składy zatrzymają się także we Włoszczowie. TLK Ustronie będzie kursować okrężną trasą, dzięki temu od 9 grudnia pociągi będą zatrzymywać się na stacji we Włoszczowie. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpośredniego pociągu do Trójmiasta i Kołobrzegu.

Anna Zakrzewska przekonuje, że warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Wówczas podróżni mogą liczyć na oferty promocyjne i tańsze bilety. W zależności od terminu zakupu bilet może być tańszy 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem.

Anna Grzela, zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu informuje, że przewozy regionalne planują utrzymywać w regionie około 90 połączeń. - Do rozkładu dodajemy po jednym połączeniu do Krakowa, Sędziszowa i Włoszczowy. Poza tym cały czas współpracujemy z województwami małopolskim i podkarpackim. Koleje małopolskie zapewniają połączenia między Sędziszowem a Krakowem. Z kolei województwo podkarpackie planuje utrzymać ofertę połączeń z Rzeszowa do Sandomierza.

W ubiegłym roku z usług kolei w naszym regionie skorzystało ponad 2 miliony 300 tys. pasażerów. 

Reklama