Żywa flaga w Sandomierzu

Data publikacji: 09.11.2018 14:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Żywa biało-czerwona flaga utworzona przez mieszkańców Sandomierza

Żywa biało-czerwona flaga utworzona przez mieszkańców Sandomierza
Sandomierz. 09.11.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Około 350 osób utworzyło w rynku starego miasta w Sandomierzu żywą biało-czerwoną flagę. Wśród uczestników tego wydarzenia byli przede wszystkim uczniowie sandomierskich szkół, dzieci i młodzież niepełnosprawna z ośrodka „Radość Życia” oraz mieszkańcy. Flaga powstała z białych i czerwonych kartek papieru, które ludzie trzymali w rękach uniesionych do góry nad głowami.

Piotr Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta powiedział, że budujące jest to, iż tak wiele osób zaangażowało się w happening. Jest to świadectwem, że  Sandomierz i jego mieszkańcy pamiętają o ojczyźnie. Utworzenie żywej flagi narodowej było poprzedzone wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Zuzanna Łatka i Barbara Belina z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu  mówiły naszej reporterce, że dla nich są to ważne chwile.

- Poprzez  świętowanie tej rocznicy jesteśmy częścią tego, co przeżywali kiedyś nasi pradziadowie walcząc o wolną ojczyznę i tęskniąc za nią. Mieszkamy w tym kraju i to nas zobowiązuje do takich postaw. Celebruje odzyskanie niepodległości, ponieważ dzięki temu może mówić w rodzimym języku i uczyć się  po polsku. Nie musi martwić się  takimi sprawami jak jej rówieśnicy w czasach zaborów.

Cały happening został sfilmowany i sfotografowany przy pomocy drona. Zdjęcia można  zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Reklama