Chór Agaty Steczkowskiej w Radiu Kielce. Usłyszeliśmy pieśni patriotyczne i żołnierskie

Data publikacji: 09.11.2018 15:00 / Data aktualizacji: 10.11.2018 14:20
Autor: Kamil Król , Marlena Płaska , Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Koncert chóru Agaty Steczkowskiej w Radio Kielce

Koncert chóru Agaty Steczkowskiej w Radio Kielce
Kielce. 10.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Chór Agaty Steczkowskiej wystąpił w Studiu Gram Radia Kielce z koncertem „Tobie Ojczyzno Śpiewamy”. Zespół zaśpiewał pieśni patriotyczne i żołnierskie. Wielopokoleniowy chór składa się z ponad 40 osób w wieku od czterech do około osiemdziesięciu lat.

Publiczność opuszczała rozgłośnię zachwycona. Małgorzatę Zielińską najbardziej wzruszyły najmłodsze śpiewające dzieci. Z kolei dla Joanny Żak najważniejsza była możliwość wspólnego zaśpiewania znanych patriotycznych pieśni.

- Nie znałam wcześniej tego zespołu. Z tego względu, że jest to chór wielopokoleniowy, to w swoich domach jego członkowie też sobie śpiewają i bardzo miło było usłyszeć takie rodzinne śpiewanie - podkreśliła Joanna Żak.

Dla Małgorzaty Senduły, która wystąpiła przed radiową publicznością wraz z córką Ewą był to pierwszy koncert. Przed przyjazdem do Kielc dużo słyszała o ciepłej, rodzinnej atmosferze w studiu, więc o tremie nie mogło być mowy.

- W chórze śpiewam z córką dopiero od września. Nasz pierwszy koncert był dla nas niesamowitym przeżyciem i w Kielcach naprawdę czuliśmy się znakomicie. Pani Agata, ucząc nas piosenek, zwracała uwagę, że byłoby fajnie, gdyby udało się wciągnąć do śpiewu publiczność. Jeżeli nam się to udało, jesteśmy bardzo szczęśliwi - powiedziała Małgorzata Senduła.

Podczas koncertu, w studiu Gram Polskiego Radia Kielce chórzyści wykonali 25 pieśni, w tym tak znane, jak „O mój rozmarynie”, czy „Czerwone Maki”. Agata Steczkowska zaznaczyła, że nie jest łatwo koncertować w studiu nagraniowym, z drugiej strony dodała, że kielecka publiczność poniosła jej zespół.

- Tutaj słychać każdy błąd, dlatego nie każdy potrafi to znieść. My powoli przyzwyczajamy się do koncertowania w takich warunkach. Atmosfera w Kielcach jest zawsze wspaniała, a dzisiaj publiczność bardzo przeżywała nasz występ i była bardzo otwarta. Wspólnie z nami śpiewała pieśni, które przecież każdy z nas zna. Myślę, że każdy chór życzyłby sobie takiej widowni - zaznaczyła Agata Steczkowska.

To nie pierwszy koncert chóru Agaty Steczkowskiej w Radiu Kielce. Ostatni raz gościliśmy artystów w czerwcu. Sobotni koncert „Tobie Ojczyzno Śpiewamy” został zarejestrowany i będzie retransmitowany na antenie Radia Kielce w poniedziałek, 12 listopada o godzinie 20:05.

Reklama