CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – SOBOTA [10 LISTOPADA]

Data publikacji: 10.11.2018 06:00
Autor: Kamil Król , Grażyna Szlęzak-Wójcik , Rafał Szymczyk , Marlena Płaska , Wiktor Dziarmaga , Kamil Włosowicz , Anna Głąb , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
10. Bieg Niepodległości w Kielcach

10. Bieg Niepodległości w Kielcach
Kielce. 12.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

XI Bieg Niepodległości, odsłonięcie pomnika Wincentego Witosa oraz Piknik Niepodległościowy to najważniejsze wydarzenia soboty, 10 listopada.

14.02.2016. Bohomass Lab. Warsztaty teatralneFot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W Sandomierzu odbędą się bezpłatne warsztaty teatralne dla wszystkich zainteresowanych udziałem w takich zajęciach. Warsztaty  teatralne są częścią projektu „Powróćmy z teatrem”, którego celem jest stworzenie grupy teatralnej w Sandomierzu co byłoby nawiązaniem  do  wcześniejszej tradycji tego miasta. Zajęcia potrwają od godziny 9 do 13  w Ośrodku Promowania Aktywności Kulturalnej przy ul. Armii Krajowej.

*****

10. Bieg Niepodległości w KielcachKielce. 12.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

XI Bieg Niepodległości odbędzie się w Parku Miejskim w Kielcach. To jedna z imprez towarzyszących obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorami biegu są Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek i Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy „sieBiega”. Start biegu głównego na 10 kilometrów zaplanowano na godzinę 11.11. Cztery minuty później rozpocznie się rywalizacja na dystansie 1918 metrów.

*****

Festiwal Piosenki Patriotycznej „Dla Niepodległej”Jędrzejów. 07.11.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Sandomierzu odbędzie się III Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej „Śpiewaj dla niepodległej”. Weźmie w nim udział  30 osób w wieku od 8 do 30 lat. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Festiwal Piosenki Patriotyczno- Religijnej odbywać się będzie w Domu Katolickim od godziny 11.30 do 17.

*****

Pomnik Wincentego WitosaKielce. 07.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Kielcach uroczyście zostanie odsłonięty pomnik Wincentego Witosa. Monument stanął na skwerze przy skrzyżowaniu ulic IX Wieków Kielc, Bodzentyńskiej i Kościuszki. Odsłonięcie poprzedzi msza święta w kościele św. Wojciecha, która rozpocznie się o godzinie 12.00.

*****

Pokazy dynamiczne w CPdMZ na BukówceKielce. 05.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Sandomierzu w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się dzień otwartych koszar. Jednostka wojskowa przy ul. Mickiewicza 38 zaprasza w godzinach od 12 do 16. Będą stoiska na których prezentowane będzie uzbrojenie wojskowe, można będzie również zasięgnąć informacji o służbie wojskowej. Przygotowano liczne atrakcje dla dzieci i całych rodzin.

*****

Piknik strażacki w Parku MiejskimKielce. 16.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Na placu Wolności w Kielcach odbędzie się Piknik Niepodległościowy. W programie m. in. koncert orkiestry wojskowej z Dęblina, pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy Centrum Przygotowania do Misji Zagranicznych, pokaz Świętokrzyskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, czy pokaz musztry paradnej w wykonaniu klas mundurowej ZDZ w Kielcach. Rozpoczęcie pikniku o godzinie 13.00.

*****

02.05.2018 Radio Kielce. Agata Steczkowska wystąpiła w Studiu Gram z chórem dziecięcymFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Chór Agaty Steczkowskiej zaśpiewa w Radiu Kielce pieśni patriotyczne i żołnierskie. Sobotni koncert „Tobie Ojczyzno Śpiewamy” zostanie zarejestrowany i będzie retransmitowany na antenie Radia Kielce w poniedziałek, 12 listopada o godzinie 20:05. Wielopokoleniowy chór Agaty Steczkowskiej składa się z ponad 40 osób w wieku od czterech do około osiemdziesięciu lat. W ramach koncertu, w studiu Gram Polskiego Radia Kielce chórzyści wykonają 25 pieśni.

*****

W Busku-Zdroju odbędzie się happening połączony z quizem historycznym „Na 100 niepodległa”.

*****

W Mircu odbędzie się wieczornica patriotyczna. W planie jest inscenizacja historyczna, prezentacja książki o gminie i koncert pieśni patriotycznych.

*****

W Starachowickim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury „Biało-Czerwona”.

Reklama