Nie wynik był najważniejszy, a udział. Tłumy wystartowały w XI Biegu Niepodległości

Data publikacji: 10.11.2018 14:48 / Data aktualizacji: 11.11.2018 17:55
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Kielce. XI Bieg Niepodległości

Kielce. XI Bieg Niepodległości
10.11.2018 / Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Ponad 1200 osób wzięło udział w XI Biegu Niepodległości, który odbył się w Parku Miejskim w Kielcach. Uczestnicy symbolicznie wystartowali o godzinie 11.11, a dystans krótszej trasy miał długość 1918 m. Triumfowali na nim Julia Szymkiewicz i Wiktor Jakubczyk. Na dłuższej trasie 10 km zwyciężyli Olga Pierzak i Michał Bąk.

Kielczanie uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości biegnąc w strojach w barwach narodowych, a także niosąc biało-czerwone flagi.

- Ten bieg był symboliczny. Wystartowaliśmy o godzinie 11.11 na dystansie 1918 metrów i młodzież na pewno zapamięta tę datę - powiedziała Teodora Jarmołowicz, która biegła razem z wnukiem.

- Nasza rodzina jest bardzo patriotyczna i zawsze staramy się brać udział w tego typu imprezach. Syn zaopatrzył nas w stroje w barwach narodowych i cieszymy się, że w ten sposób możemy uczcić tę podniosłą rocznicę - dodała pani Teodora.

- Terytorialsów podczas Biegu Niepodległości nie mogło zabraknąć - powiedział zastępca dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej ppłk Piotr Gadomski.

- Jesteśmy szczęśliwi, że 20 żołnierzy z biało-czerwonymi flagami wspólnie w jednej grupie wbiegło na metę. Na koszulkach mieliśmy napis "Siła i honor", a to zobowiązuje - dodał ppłk Gadomski.

– Chodzi o to by uczestników takich biegów było jak najwięcej, a wynik sportowy jest na drugim planie. Mimo to biegłem swoim tempem i udało się zwyciężyć – powiedział zwycięzca biegu głównego Michał Bąk z miejscowości Chełmce.

– Od początku dystansu biegłam pierwsza i nie oddałam zwycięstwa. Trasa była bardzo wymagająca. Sporo podbiegów z jednym bardzo długim na ósmym kilometrze i trzeba było odpowiednio rozłożyć siły, by odnieść sukces – powiedziała zwyciężczyni biegu na 10 km – Olga Pierzak z Kielc.

Organizatorami imprezy byli wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy „sieBiega”.

Kobiety

  1. Olga Pierzak – Kielce
  2. Kinga Jagiełło – Starachowice
  3. Anna Somczomska – Kroma – Bieliny
  4. Klaudia Szmigiel – Mniow
  5. Anna Ordyńska – Skarżysko – Kamienna

Mężczyźni

  1. Michał Bąk – Chełmce
  2. Mateusz Sala – Kielce
  3. Piotr Styczeń – Chęciny
  4. Jacek Długosz – Starachowice
  5. Piotr Strękowski - Kraków
Reklama