Hymn Polski na tysiące gardeł. Mieszkańcy Kielc wzruszeni [WIDEO]

Data publikacji: 11.11.2018 14:28
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Obchody Święta Niepodległości. Wspólne odśpiewanie hymnu na placu NMP

Kielce. Obchody Święta Niepodległości. Wspólne odśpiewanie hymnu na placu NMP
Kielce. 11.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kielce włączyły się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do Hymnu”. Na placu przed Muzeum Narodowym przy Bazylice Katedralnej tysiące osób, reprezentujących różne środowiska odśpiewało wszystkie zwrotki polskiego hymnu.

W akcji udział wzięli reprezentanci służb mundurowych, duchowni, strzelcy, harcerze, władze miasta, politycy i oczywiście zwykli Kielczanie, którzy w ten radosny sposób chcieli uczcić niepodległość naszej ojczyzny. Miasto „stanęło” na kilka minut po to, aby oddać hołd tym, którzy przez lata przelewali krew za wolność i naszą niepodległość.

Zgromadzeni trzymali w rękach biało-czerwone flagi.

W akcji wzięli udział Kielczanie Piotr i Barbara. Jak mówią, w tak wyjątkowym dniu nie mogło ich zabraknąć w tym miejscu.

- To była naprawdę podniosła chwila i wielkie wydarzenie. Kiedy wszyscy jesteśmy w grupie, to czuć moc w narodzie. Łza w oku się zakręciła, to jedno z większy wydarzeń w życiu - mówili w rozmowie z Radiem Kielce.

Po odśpiewaniu hymnu uczestnicy uroczystości przenieśli się na plac Wolności.

W akcję „Niepodległa do Hymnu” włączyło się m.in. kieleckie MPK. Równo w południe kierowcy autobusów zatrzymali pojazdy, po to, aby wspólnie z pasażerami odśpiewać polski hymn.

Reklama