Patriotyczne śpiewanie na placu Wolności

Data publikacji: 11.11.2018 18:23
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Koncert patriotyczny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Kielce. Koncert patriotyczny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
11.11.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Kolejnym punktem obchodów Święta Niepodległości w Kielcach był koncert patriotyczny. Na placu Wolności wystąpili „Mali Wojacy”, odbył się także koncert listopadowy „Wyśpiewajmy niepodległość”.

Wśród prezentowanych utworów znalazły się m.in.: „Dziś idę walczyć mamo”, „Serce w plecaku”, „Niepodległa - Niepokorna”, „Jesteśmy stąd” i „Bo w piechocie fajno jest”.

Justyna Śpiewak z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie, opiekun „Małych Wojaków” mówi, że chłopcy śpiewają już od 4 lat.

- Zakochali się w pieśniach patriotycznych i biorą udział w wielu tego rodzaju przeglądach. Uczyli się kiedy tylko mogli i w trakcie lekcji, i po szkole - powiedziała.

Kielce. Koncert patriotyczny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości11.11.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Sami „Młodzi Wojacy” mówią, że uwielbiają śpiewać. Przez pieśni patriotyczne mogą wyrazić miłość do ojczyzny oraz upamiętnić ważne dla naszej historii wydarzenia. Śpiewanie pozwala im także na pokazanie patriotyzmu. Wspólnie przyznali, że kochają Polskę.

Rozmówcy Radia Kielce podkreślali także, że tak duża publiczność, przed którą wystąpili, to był taki dodatkowy, mobilizujący stres.

Mieszkańcy Kielc chętnie włączali się we wspólny śpiew. Po oficjalnych uroczystościach wiele osób pozostało na Placu Wolności. Obchody święta niepodległości w Kielcach zakończył pokaz laserowy.

Reklama