Raz na sto lat trafia się taka okazja. Komentarze po Święcie Niepodległości

Data publikacji: 11.11.2018 18:32
Autor: Michał Kita , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Obchody Święta Niepodległości. Na zdjęciu (od lewej): Marianna Noworycka-Gniatkowska - radna, Anna Krupka - poseł PiS, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, płk Paweł Chabielski - dowódca CPdMZ, Krzysztof Słoń - senator RP

Obchody Święta Niepodległości. Na zdjęciu (od lewej): Marianna Noworycka-Gniatkowska - radna, Anna Krupka - poseł PiS, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, płk Paweł Chabielski - dowódca CPdMZ, Krzysztof Słoń - senator RP
Kielce. 11.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W uroczystościach upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wzięły udział tysiące Kielczan. Tak wysoką frekwencją zachwycony był pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych i dowódca garnizonu Kielce. Wojskowy podkreślił, że to był niezwykle radosny dzień.

- Raz na sto lat trafia się taka okazja. Bardzo się cieszę, że po stu latach tak pięknie celebrujemy to święto. Nie spodziewałem się, że przyjdzie tak wielu mieszkańców i tak hucznie będziemy świętować. Cieszę się, że wszystkie jednostki i instytucje wojskowe były na placu Wolności - mówi wojskowy.

Poseł PiS Anna Krupka uważa, że uroczystości w Kielcach były wspaniałe, a mieszkańcy miasta tłumnie chcieli świętować niepodległość.

- Cieszę się, że świętujemy nasz piękny jubileusz w sposób godny, radosny i dumny. Jest z czego być dumnym, bo jesteśmy dzisiaj dumni z Polski i naszej niepodległości. Życzymy Ojczyźnie kolejnych dobrych lat wolności - zaznaczyła parlamentarzystka.

Maria Zuba, parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości, zaznaczyła, że jest zachwycona postawą Kielczan, którzy chętnie i bardzo licznie zgromadzili się, aby oddać hołd i szacunek tym, którym zawdzięczamy niepodległość.

- Życzę mieszkańcom województwa świętokrzyskiego wszystkiego najlepszego z okazji tego pięknego święta. Nie zapominajmy, że ojczyzna jest naszym obowiązkiem i musimy o nią dbać. Cieszmy się, że jesteśmy Polakami i z dumą nosimy odsłonięte czoło w przekonaniu, że to, co robimy na co dzień, buduje świetność i pozycję naszej ojczyzny w Europie - dodaje.

Senator PiS Krzysztof Słoń uważa, że niepodległość to przede wszystkim obowiązek, żeby z naszych słów i czynów Rzeczpospolita odniosła pożytek, dobrze się rozwijając, rosnąc w siłę i dobrobyt obywateli.

-Tak, aby za sto lat, w 2118 roku nasi potomkowie cieszyli się z tego dziedzictwa, które należy do nas wszystkich. To dziedzictwo zrodziło się sto lat temu, w 1918 roku - podkreślił parlamentarzysta.

Magdalena Fogiel-Litwinek, prezes Stowarzyszenia Kukiz’15 podkreśla, że 11 listopada to dzień, kiedy wszyscy bez względu na podziały polityczne mogą manifestować swój patriotyzm.

- Jestem tutaj z całą rodziną, aby wspólnie świętować. Część osób z naszego stowarzyszenia pojechało także do Warszawy, aby wziąć udział w marszu niepodległości. Cieszę się, że w kieleckich obchodach tego święta biorą udział wszyscy bez względu na podziały polityczne. To naprawdę piękny dzień - dodała.

Reklama