Nowa trasa rowerowa powstanie w podkieleckiej gminie

Data publikacji: 12.11.2018 18:40
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
23.06.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Rowerzyści z Sitkówki Nowin będą mieli nową ścieżkę. Wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz informuje, że właśnie podpisał umowę na zaprojektowanie i wybudowanie czterokilometrowej, asfaltowej trasy.

- Będzie ona prowadzić od granicy z Kielcami, konkretnie od mostu na rzece Bobrzy w kierunku Chęcin do mostu na Bobrzyczce. Będzie też odgałęzienie w kierunku Szewc i połączenie z istniejącą ścieżką. Łączna długość nowej trasy to 4.5 kilometra - informuje wójt Sitkówki-Nowin.

Ścieżkę zaprojektuje i wykona firma Trasbud Budownictwo ze Strawczyna. Sebastian Nowaczkiewicz nie ukrywa, że dopiero w czwartym przetargu udało się znaleźć chętnego. Wcześniejsze nie były rozstrzygane, bowiem oferty były wyższe, niż chciała zapłacić gmina.

Jak mówi Sebastian Nowaczkiewicz, ostateczny koszt nowej ścieżki rowerowej to około 4 miliony złotych, z czego 1 milion 300 tysięcy złotych pochodzi ze środków unijnych.

- Będzie to połączenie istniejących obecnie ścieżek rowerowych w naszej gminie ze ścieżkami w Kielcach. Dzięki temu będzie można dojechać też do szlaku Green Velo, który przebiega przez Białogon - tłumaczy wójt.

Rowerzyści z Sitkówki Nowin nową ścieżką rowerową pojadą już jesienią przyszłego roku.

Reklama