Marsz Niepodległości skupił przedstawicieli wielu środowisk

Data publikacji: 13.11.2018 08:31 / Data aktualizacji: 13.11.2018 09:58
Autor: Ewa Golińska , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Słoń - senator PiS

Krzysztof Słoń - senator PiS
Kielce. 13.11.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Polacy pięknie zamanifestowali swoją radość i dumę narodową, świętując razem 11 listopada setną rocznicę odzyskania niepodległości - stwierdził senator Krzysztof Słoń. Polityk Prawa i Sprawiedliwości powiedział na naszej antenie, że kulminacją wielu wydarzeń, od kilku miesięcy organizowanych w całym kraju był Marsz Niepodległości w Warszawie, który skupił przedstawicieli wielu środowisk.

- Ta jedność Polaków, morze biało-czerwonych flag, uśmiechy na twarzach, ta różnorodność pokoleniowa, bo przecież w marszu szli dorośli, młodzież i dzieci, ponad 250 tysięcy osób z całego kraju. Marsz był wielkim wydarzeniem na niespotykaną dotychczas skalę - dodał senator.

Jak zaznaczył Krzysztof Słoń - wprawdzie ustępująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała pochodu ulicami stolicy, ale sąd, a potem prezydent i premier słusznie zdecydowali, że będzie zorganizowany marsz o charakterze państwowym.

- Udało się uczynić tak, że w marszu poszli zarazem ci, którzy odpowiedzieli na wezwanie prezydenta Dudy, jak i organizatorzy pierwotnego marszu. Z tego powstało wydarzenie ogromne i wspaniałe, które przerosło najśmielsze oczekiwania patriotów - powiedział.

Senator stwierdził, że świętowanie stulecia niepodległości w większości pokazało jedność Polaków, ponad politycznymi podziałami.

- Bardzo się cieszę, że Polacy nie poddali się tej narracji, którą słyszeliśmy jeszcze przed oficjalnymi obchodami. Niechlubnie zapisali się uchodzący za liderów życia publicznego Donald Tusk i Grzegorz Schetyna, a także inni, którzy za wszelką cenę chcieli ubrać polskich patriotów w niepasujące do nas ubrania neofaszystów i nacjonalistów. Działania tych kilkudziesięciu osób, które potem chciały zakłócić marsz nie miały większego znaczenia wobec ogromnej manifestacji radości z wyjątkowego święta - dodał senator.

Krzysztof Słoń wyraził ubolewanie, że liderzy totalnej opozycji, która powinna być opozycją konstruktywną, próbowali wykorzystać narodowe święto, by ugrać kapitał polityczny. Nie udało się to - zaznaczył - bo Polacy są dumni ze swojego kraju i wdzięczni ojcom niepodległości za wywalczoną przez nich wolność.

Reklama