W Starachowicach będzie nowy klub seniora

Data publikacji: 13.11.2018 12:00
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Starachowicach powstanie nowy klub seniora. Będzie zlokalizowany w Galerii Skałka, obok funkcjonującego obecnie Domu Dziennego Pobytu Senior Plus.

Piotr Ambroszczyk z referatu polityki senioralnej starachowickiego Urzędu Miasta informuje, że do dyspozycji uczestników będzie  wielofunkcyjna sala dzienna, salonik do odpoczynku i dwie pracownie terapeutyczne. Będzie także pomieszczenie biurowe i zaplecze gospodarcze.

Nowy klub będzie oferował różne formy aktywności. Seniorzy będą mogli samodzielnie wybierać najciekawsze dla siebie propozycje. W planach są zajęcia ruchowe, językowe, czy manualne. Wiadomo, że będzie kurs komputerowy i zajęcia integracyjne z podstawami języka angielskiego. Z oczekiwań seniorów wynika, że chętnie wezmą udział w zajęciach historycznych, regionalnych, czy filmowych. Placówka czynna będzie do 18.00.

Obiekt zaplanowany jest dla 31 osób, ale w przyszłym roku klub zostanie powiększony o pomieszczenie obecnej kawiarenki. Wtedy w zajęciach będzie mogło uczestniczyć nawet do 60 osób. Piotr Ambroszczyk podkreśla, że zajęcia będą ułożone w ten sposób, aby dopasować je do oczekiwań różnych osób.

Obecnie na terenie miasta działają cztery kluby seniora i Dom Dziennego Pobytu. Uczestnicy zajęć podkreślają, że spotkania  to okazja do wyjścia z domu, zdobycia nowych umiejętności i spotkania z ludźmi.

Obecnie trwa rekrutacja chętnych do udziału w zajęciach. Zgłoszenia można składać osobiście w Domu Dziennego Pobytu w Galerii Skałka, możliwa jest także rejestracja telefoniczna. Nowy Klub Seniora w Starachowicach rozpocznie działalność 28 grudnia.

Tagi do tego wpisu
Reklama