Te pracownie i boiska posłużą pokoleniom

Data publikacji: 14.11.2018 16:13 / Data aktualizacji: 14.11.2018 17:07
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Otwarcie nowego kompleksu boisk sportowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

Otwarcie nowego kompleksu boisk sportowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Jędrzejów. 14.11.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie mogą korzystać z nowego kompleksu boisk sportowych. Stare, betonowe i trawiaste obiekty pochodzące z lat 60. zostały zastąpione placem do gry w piłkę nożną ze sztuczną trawą, oraz boiskiem do piłki ręcznej i koszykowej, do siatkówki i tenisa.

Ponadto wybudowana została 110-metrowa bieżnia tartanowa. W ramach inwestycji powstało również zaplecze techniczne i trybuny dla kibiców. Obiekt został ogrodzony i oświetlony.

Jak mówi Jolanta Jędrzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie, to bardzo ważna inwestycja dla całej społeczności szkolnej. Stare boiska były niebezpieczne i sprzyjały urazom.

Obiekty przekazano uczniom i nauczycielom. Na inaugurację rozegrany został pierwszy mecz pomiędzy uczniami szkoły oraz pracownikami Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie. Jak mówili Szymon i Dawid uczniowie klasy III Technikum Pojazdów Samochodowych, którzy reprezentowali szkołę podczas meczu, na nowych boiskach przyjemnie się gra i na pewno radością będą zajęcia z wychowania fizycznego. Wcześniej podczas każdego wf-u wychodziło się z poobijanymi kolanami, teraz gra, to wielka przyjemność - dodali uczniowie.

Oficjalnego przecięcia wstęgi przy otwarciu kompleksu sportowego dokonał m. in. starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek. Jak powiedział, cieszy się, że na koniec kadencji udało się otworzyć tak ważny i potrzebny zespół boisk, który będzie służył wielu pokoleniom uczniów.

Modernizacja kosztowała 2 mln 348 tys. zł. Na ten cel pozyskano dofinansowanie ze środków unijnych. W szkole do użytku oddano także 4 nowoczesne pracownie: mechatroniczną i budowlaną oraz dwie informatyczne.

Reklama