Doświadczony samorządowiec wójtem Bałtowa

Data publikacji: 15.11.2018 15:08
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wójt-elekt Bałtowa - Hubert Żądło

Wójt-elekt Bałtowa - Hubert Żądło
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Nowym wójtem Bałtowa został Hubert Żądło. Ma 35 lat, ale bogate już 16-letnie samorządowe doświadczenie. Był radnym gminy Bałtów, trzykrotnie radnym powiatu ostrowieckiego przez trzy kadencje. W mijającej kadencji zasiada w Zarządzie Powiatu. Z wykształcenia jest leśnikiem, pracuje w ostrowieckim nadleśnictwie.

Hubert Żądło przed rozpoczęciem pracy będzie chciał dokładnie zapoznać się z sytuacją finansową gminy. Jak mówi, konieczne jest też dokończenie rozpoczętych już inwestycji. Tuż po zaprzysiężeniu wójt-elekt będzie chciał rozwiązać problemy, które wynikły w czasie remontu drogi wojewódzkiej 754, prowadzącej przez gminę Bałtów.

- Ważne, przyszłościowe inwestycje to te związane z gazyfikacją i kanalizacją gminy. Gmina Bałtów nie dysponuje siecią gazowniczą, a będzie ona niezbędna także do skorzystania z programu rządowego „Czyste powietrze” - informuje.

Hubert Żądło zaznacza, że istotne jest skanalizowanie wsi Okół, gdzie dominuje zwarta zabudowa i są trudności z wywozem nieczystości. Podkreśla także, że istniejąca oczyszczalnia ścieków ma większe moce przerobowe i skanalizowanie wsi Okół wpłynęłoby także na niższe koszty opłat za ścieki.

Hubert Żądło mówi, że aktywnie będzie korzystał z rządowych programów przebudowy dróg lokalnych, Senior Plus, czy Maluch Plus. W Bałtowie potrzeba miejsc, w których czas mogliby spędzać seniorzy, a także młodzież. W Bałtowie i Wólce Bałtowskiej po przeniesieniu szkoły pozostaną dwa budynki, które mogą służyć jako świetlica dla mieszkańców w każdym wieku. Hubert Żądło dla młodzieży chciałby zorganizować większą siłownię. W tej chwili taka istnieje, jednak mieści tylko cztery osoby.

Hubert Żądło w wyborach miał tylko jednego kontrkandydata. W czasie pierwszej tury doszło do wyjątkowej sytuacji, obaj zdobyli tę samą ilość głosów. W tej sytuacji konieczne było przeprowadzenie drugiej tury wyborów. Hubert Żądło wygrał 99 głosami.

Reklama