Nowy wójt Tarłowa zamierza zgazyfikować i skanalizować gminę

Data publikacji: 16.11.2018 15:50
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tomasz Kamiński - wójt-elekt Tarłowa

Tomasz Kamiński - wójt-elekt Tarłowa
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

41-letni Tomasz Kamiński przez najbliższe pięć lat będzie zarządzał gminą Tarłów. Przez ostatnie półtora roku zdążył wdrożyć się w pracę wójta po zawieszeniu dotychczasowego włodarza gminy Leszka W., wobec którego prowadzona jest sprawa sądowa. Bada ona nieprawidłowości podczas wyborów samorządowych w 2014 roku.

Tomasz Kamiński pokonał swoich kontrkandydatów w pierwszej turze, zdobywając 50-procentowe poparcie. Uważa, że mieszkańców przekonuje to, iż nie obiecuje nierealnych rzeczy. Przez ostatnie półtora roku jako pełniący obowiązki wójta zdążył udowodnić, że dotrzymuje słowa. W ciągu najbliższych pięciu lat chciałby zająć się poprawą infrastruktury drogowej. Jak mówi, jego marzeniem jest gazyfikacja i kanalizacja gminy.

Gmina nie jest w ogóle zgazyfikowana. Tomasz Kamiński uważa, że to konieczne także z uwagi na to, aby nie zanieczyszczać powietrza. Z kolei kanalizacja wykonana jest tylko w czterech miejscowościach.

– Chcemy wejść w przydomowe oczyszczalnie ścieków – mówi Tomasz Kamiński.

Wójt elekt Tarłowa w miejscowej szkole chciałby utworzyć gabinet dentystyczny oraz zmodernizować dwa ośrodki zdrowia i ściągnąć nowych specjalistów. Ponadto chce wykonać rewitalizację Tarłowa, wybudować kort tenisowy, boisko do siatkówki i stworzyć spokojne miejsce o odpoczynku. Ważnym punktem programu jest także turystyka.

– Wraz z księdzem proboszczem rozmawialiśmy już o udostępnieniu dla turystów podziemi w kościele parafialnym, które dobrze się zachowały – mówi.

Dodaje przy tym, że obecnie dużo osób zwiedza świątynię, jednak nie ma odpowiednich warunków, aby dostać się pod kościół. Z kolei na rzece Kamiennej i Wiśle planowane jest utworzenie spływu tratwami od Bałtowa do ujścia Kamiennej do Wisły, na terenie gminy Tarłów miałyby powstać dwie przystanie.

Tomasz Kamiński z Urzędem Gminy w Tarłowie związany jest od 2003 roku. Z wykształcenia jest ekonomistą. Swoich dwóch kontrkandydatów pokonał już w pierwszej turze, zdobywając 50-procentowe poparcie.

Reklama