Wiemy, kiedy rozpocznie się proces starosty opatowskiego

Data publikacji: 19.11.2018 12:22
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bogusław Włodarczyk

Bogusław Włodarczyk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

19 grudnia w Sądzie Okręgowym w Kielcach rozpocznie się proces starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka z PSL. Przypomnijmy, samorządowiec usłyszał siedem prokuratorskich zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw, co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech przedsiębiorstw wykonujących prace budowlane w opatowskim szpitalu w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 milionów złotych.

Pozostałe zarzuty dotyczą m.in. przekraczania uprawnień przy zawieraniu umów na sprzątanie pomieszczeń starostwa i poświadczenia nieprawdy w dokumentach przekazywanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Kielcach odbyło się posiedzenie przygotowawcze, na którym wyznaczono pięć terminów rozpraw. Pierwsza rozprawa odbędzie się 19 grudnia. Kolejne wyznaczono na styczeń i luty 2019 roku.

Przed sądem tłumaczyć się będzie także Jan G., były prezes zarządu spółki „Twoje Zdrowie - Lekarze Specjaliści”, dzierżawiącej kilka lat temu lecznicę w Opatowie. Usłyszał on 18 zarzutów, dotyczących 4 podmiotów gospodarczych. Oszustwa opiewają na kwotę prawie 14 milionów złotych, a usiłowanie oszustw na 1,5 miliona złotych. Oskarżony zawierał umowy z pokrzywdzonymi firmami, które wykonywały prace w szpitalu.

Trzecią oskarżoną osobą jest Joanna Sz., była prezes spółki Top Medicus w Opatowie. Oba postawione jej zarzuty związane są z działaniem na szkodę spółki. Chodzi o wykup wierzytelności na kwotę łączną około 6 milionów złotych.

Zarzucane oskarżonym czyny są zagrożone karami do 10 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, w ostatnich wyborach samorządowych Bogusław Włodarczyk zdobył mandat radnego.

Reklama