Rewitalizacja miasta i dokończenie budowy kanalizacji - to priorytety nowej burmistrz Koprzywnicy

Data publikacji: 20.11.2018 13:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Inauguracyjna sesja Miasta i Gminy Koprzywnica

Inauguracyjna sesja Miasta i Gminy Koprzywnica
Koprzywnica. 20.11.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Nowa burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska złożyła uroczyste ślubowanie podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta. Wygrała w drugiej turze wyborów zdobywając 59 procent poparcia i wprowadziła do rady pięcioro radnych. Po ślubowaniu zapowiedziała, że w pierwszej kolejności dokona bilansu otwarcia, czyli zleci firmie zewnętrznej audyt w Urzędzie Miasta i Gminy. Niewykluczone, że dotyczyć on będzie również jednostek podległych gminie.

Zdaniem nowej burmistrz sytuacja jest trudna, ponieważ zadłużenie gminy wynikające z Wieloletniej Prognozy Finansowej wynosi 18 milionów złotych na 38 milionowy budżet. Wśród najważniejszych inwestycji, jakie chciałaby zrealizować, zapowiada dokończenie budowy kanalizacji i rewitalizację Koprzywnicy. Aleksandra Klubińska zamierza też rozmawiać z nowym starostą sandomierskim Marcinem Piwnikiem na temat remontu ulicy 11 Listopada w Koprzywnicy. Droga należy do powiatu i jest w złym stanie. To główna trasa prowadząca od „krajówki” do centrum miasteczka.

Podczas sesji  na przewodniczącego Rady Miasta został wybrany Marek Kubicki z Prawa i Sprawiedliwości, który zapowiedział współpracę ze wszystkimi radnymi. Dodał, że najważniejsza będzie dla niego praca w komisjach, by sesje służyły przede wszystkim do głosowania wcześniej omówionych spraw.

Wiceprzewodniczącymi Rady Miasta zostali: Nina Szymańska z PiS  i Paweł Cukierski, który startował z własnego komitetu wyborczego.

Burmistrz Aleksandra Klubińska nie ma większości w Radzie Miasta. Wyraziła jednak nadzieję, że wszyscy będą zgodnie współpracować na rzecz mieszkańców, gdyż to jest dla niej najważniejsze.

Jej poprzednikiem przez trzy ostatnie kadencje był Marek Jońca, który wygrał wybory do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy PiS. Na dzisiejszej sesji życzył nowej pani burmistrz realizacji planów i dziękował mieszkańcom za dotychczasową współpracę. Zapewnił, że jako radny sejmiku będzie starał się pomagać małym gminom, w tym Koprzywnicy.

W dzisiejszej sesji wzięło udział 14 radych, brakowało więc jednej osoby do ustawowego składu Rady  Miasta. W  Koprzywnicy trzeba przeprowadzić wybory uzupełniające, ponieważ burmistrz Klubińska została także radną i zrezygnowała z tego mandatu.

Reklama