Takiego jarmarku jeszcze nie było. Na Rynek wjadą... świąteczne ciężarówki

Data publikacji: 25.11.2018 16:50
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarmark Bożonarodzeniowy na kieleckim Rynku (17 grudnia 2016)

Jarmark Bożonarodzeniowy na kieleckim Rynku (17 grudnia 2016)
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wyjątkowe atrakcje dla mieszkańców Kielc zaplanowano podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jak informuje Artur Sobolewski, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta w kieleckim ratuszu, wydarzenie rozpocznie się 15 grudnia. Tego dnia na Rynku pojawi się konwój czerwonych, świątecznych ciężarówek.

- Będzie to wspólna impreza. Wydarzenie o charakterze koncertowym, muzycznym, ale również handlowym, integracyjnym i społecznym. Jeszcze nie wiemy, kto wystąpi podczas koncertu, natomiast mogę powiedzieć, że będzie to jedna z największych obecnie gwiazd polskiej sceny muzycznej - podkreśla.

Artur Sobolewski dodaje, że Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 22 grudnia.

- Na Rynku będą czekały rozmaite atrakcje. Będzie funkcjonował klasyczny jarmark z punktami handlowymi. Zaplanowaliśmy również program kulturalny, przygotowywany zarówno przez miejskie instytucje kultury, jak i podmioty zaprzyjaźnione z Urzędem Miasta, a także stowarzyszenia i fundacje - powiedział.

Artur Sobolewski zaznacza, że w tym roku wzorem lat ubiegłych choinka, która pojawi się na kieleckim Rynku zostanie rozświetlona 6 grudnia.

Z kolei tegoroczny "Sylwester pod gwiazdami" rozpocznie się o godzinie 21.30 koncertem zespołu „5 nad ranem”, który specjalnie na ten wieczór przygotował zestaw największych hitów tanecznych, a w nich polskie i światowe przeboje minionych dekad w energetycznych aranżacjach.

Z kolei gwiazdą wieczoru będzie zespół Rico Sanchez & Gipsys. Na północ zaplanowano pokaz fajerwerków, a następnie Dyskotekę pod gwiazdami, którą poprowadzi wokalista i gitarzysta zespołu „5 nad ranem” Jakub Wojtasik w roli DJ. Muzyce towarzyszyć będą teledyski wyświetlane na wielkim ekranie ledowym.

Reklama