Drony wspierają poszukiwania mieszkańca gminy Małogoszcz

Data publikacji: 27.11.2018 13:44 / Data aktualizacji: 27.11.2018 17:29
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Trzeci dzień poszukiwań zaginionego 79-letniego Mariana Albina, mieszkańca miejscowości Wygnanów z gminy Małogoszcz

Trzeci dzień poszukiwań zaginionego 79-letniego Mariana Albina, mieszkańca miejscowości Wygnanów z gminy Małogoszcz
27.11.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Kolejny dzień poszukiwań seniora z gminy Małogoszcz bez rezultatu. Jak informowaliśmy, około 100 osób bierze udział w przeszukiwaniu okolicy, gdzie może znajdować się 79-letni Marian Albin, mieszkaniec miejscowości Wygnanów. W niedzielę przed godz. 5.00 rano wyszedł z domu i nie wrócił.

Obok 70 policjantów z Jędrzejowa i Kielc, w poszukiwaniach uczestniczą strażacy z Kozłowa i Małogoszcza oraz mieszkańcy Wygnanowa. We wtorek przeczesywane były pola i lasy na północ od Wygnanowa w stronę Mieronic i Małogoszcza, stawy, zarośla i Stare Żarczyce.

Mieszkańcy Wygnanowa mówią, że z każdego domu ktoś bierze udział w akcji.

- Robimy to dla swojego sąsiada i jego rodziny - mówią.

Ich zdaniem 79-letni mężczyzna nie mógł daleko odejść z uwagi na swój wiek i stan zdrowia. Na ich wsi to drugi taki przypadek. Do pierwszego zaginięcia doszło w latach 70. i wiele osób to do dziś pamięta.

Jak informuje Michał Kowalczyk, rzecznik jędrzejowskiej policji - w poniedziałek przeszukiwane były tereny na południe od Wygnanowa w kierunku rzeki Lipnicy, aż do miejscowości Złotniki. We wtorek poszukiwania przeniosły się w kierunku przeciwnym. Policjanci sprawdzali również obszar wokół dróg i przyległe rowy. Używali dwóch dronów, by ułatwić penetrowanie terenów otwartych.

- W środę rano zapadną decyzje, czy bezpośrednie poszukiwania zaginionego w takim charakterze jak dotychczas będą nadal kontynuowane - dodaje.

Przypomnijmy, w chwili zaginięcia 79-letni Marian Albin ubrany był w szarą kurtkę, spodnie i buty koloru czarnego oraz czapkę z tak zwanymi klapkami na uszy. Ma 168 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma krótkie siwe włosy.

Zaginiony Marian AlbinFot. KPP Jędrzejów

Osoby, które znają miejsce pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jędrzejowie pod numerem telefonu 41 386-02-05 lub z najbliższą jednostką policji.

Urząd Miasta i Gminy Małogoszcz pokrył koszty ciepłego posiłku dla osób zaangażowanych w poszukiwanie mężczyzny.

Reklama