Trzeci SOR na mapie Kielc?

Data publikacji: 27.11.2018 17:20
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trzeci Szpitalny Odział Ratunkowy może powstać w Kielcach. Miałby on funkcjonować przy modernizowanym Szpitalu MSWiA przy ulicy Wojska Polskiego. Niewykluczone, że pierwsi pacjenci będą mogli z niego skorzystać już w przyszłym roku.

Informacje o planach utworzenia SOR-u przekazano podczas posiedzenia komisji Rodziny i Polityki Społecznej Rady Miasta Kielce.

Andrzej Włoch, kierownik Referatu Promocji Zdrowia i Profilaktyki w kieleckim magistracie informuje, że powstanie trzeciego SOR-u zakłada Plan Działania Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa świętokrzyskiego w 2019 roku.

- Z pewnością taki trzeci SOR się przyda. Liczba pacjentów w stanach nagłego zagrożenia z obszaru aglomeracji kieleckiej cały czas wzrasta - dodaje.

Przypomnijmy o tym, że w szpitalu MSWiA może powstać trzeci oddział SOR-u, mówił w ubiegłym roku Marek Tombarkiewicz były wiceminister zdrowia. Utworzenie oddziału będzie możliwe dzięki rozbudowie placówki. Budynek będzie miał cztery kondygnacje przeznaczone pod działalność medyczną oraz kondygnację techniczną. W nowo powstającym pawilonie będzie blok operacyjny, pracownia rezonansu magnetycznego oraz oddziały szpitalne, które teraz znajdują się w budynku przy ulicy Ogrodowej.

Plan Działania Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa świętokrzyskiego na 2019 roku zakłada także, że kolejny SOR powstanie również w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju. Ponadto w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym mają zostać utworzone - centra urazowe dla dzieci i dorosłych.

Tagi do tego wpisu
Reklama