Patriotyczny konkurs dla przedszkolaków

Data publikacji: 29.11.2018 14:12
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Michał Horążek
Patriotyczny konkurs dla przedszkoli

Patriotyczny konkurs dla przedszkoli
Kielce. 29.11.2018 / Fot. Michał Horążek / Radio Kielce

Kilka placówek przedszkolnych, wzięło udział w drugiej edycji międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem „Przedszkolak - Mały Patriota”. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat Ojczyzny, budowanie szacunku do symboli narodowych oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Nad całością oprawy czuwała dyrektor przedszkola nr 18 Agnieszka Żelazna, która była pomysłodawczynią imprezy.

- Moim obowiązkiem jest propagować patriotyzm w młodych Polakach. Dlatego  kontynuujemy tradycję z poprzedniego roku i krzewimy w serduszkach przedszkolaków miłość do ojczyzny. Myślę, że nasza działalność pozostanie w nich na dłużej. Przykładem tego jest śpiew dzieci pieśni patriotycznych podczas powrotu do domów - dodaje dyrektor przedszkola.

Honorowym gościem wydarzenia był Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach, który zasiadł w jury. Zauważył wielkie zaangażowanie maluchów podczas konkursu.

- Dzięki niemu, recytowane utwory mają jeszcze mocniejsze przesłanie. Podnosi to na duchu dorosłych i daje nadzieje na rozwój polskości - powiedział Rafał Nowak.

Swoje występy przed jury przedstawiły dzieci nie tylko z miejscowej placówki, ale także z przedszkoli nr 35, 14, 26 oraz 31. Dzieci wykonywały takie utwory jak: „Tu wszędzie jest Polska”, „Polski Listopad” czy „Co to jest Polska”.

Następna edycja konkursu odbędzie się za rok.

Patriotyczny konkurs dla przedszkoliKielce. 29.11.2018 / Fot. Michał Horążek / Radio Kielce

Reklama