Rozpoczyna się przedświąteczna zbiórka w świętokrzyskich sklepach

Data publikacji: 30.11.2018 05:30 / Data aktualizacji: 30.11.2018 05:30
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Sandomierz. 09.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W kilkudziesięciu świętokrzyskich sklepach rozpoczyna się dwudniowa przedświąteczna zbiórka produktów spożywczych organizowana przez Kielecki Bank Żywności. Jak informuje Anna Mazur, by wesprzeć akcję, wystarczy dodatkowy zakupiony towar włożyć do specjalnie oznakowanego kosza.

- W wielu sklepach dyżurować będą wolontariusze ubrani w pomarańczowe koszulki z logo Kieleckiego Banku Żywności. Najbardziej oczekujemy na produkty o długim terminie przydatności do spożycia, a więc makarony, mąkę, ryż, cukier, kasze, konserwy, wędliny hermetycznie pakowane, a więc te produkty, które przydadzą się do przygotowania świątecznego posiłku - wyjaśnia Anna Mazur. 

Jak dodaje, zebrane dary przekazane zostaną w formie paczek stowarzyszeniom, fundacjom i organizacjom, z którymi współpracuje Kielecki Bank Żywności i to te organizacje rozdysponują je pomiędzy potrzebujących.

- Zebrane podczas zbiórki żywności produkty przewożone są z poszczególnych sklepów do magazynów Kieleckiego Banku Żywności. Tu są ważone, segregowane i wkładane do paczek. Zazwyczaj trwa to około 3-4 dni. Następnie zgłaszają się po nie organizacje, które na co dzień wspierają osoby potrzebujące - dodaje Anna Mazur.

Dziś zbiórka żywności rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 20.00, natomiast w sobotę przeprowadzona zostanie w godzinach 9.00 - 19.00.

Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano około 14 ton żywności.

Przedświąteczną zbiórkę produktów spożywczych organizuje również Caritas Diecezji Kieleckiej. Odbędzie się ona 7 i 8 grudnia, a przeprowadzona zostanie pod hasłem „Tak Pomagam”.

Tagi do tego wpisu
Reklama