Przeprawa przez Wisłę w Sandomierzu będzie dwujezdniowa. Coraz bliżej przebudowy starego mostu

Data publikacji: 30.11.2018 11:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.02.2018 Sandomierz. Most na Wiśle

17.02.2018 Sandomierz. Most na Wiśle
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bliżej do przebudowy mostu na Wiśle w Sandomierzu oraz budowy Lwowskiej Bis. Drogowcy wybrali najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy tych kluczowych dla Sandomierza inwestycji.

Nową dokumentację kosztem prawie 300 tysięcy złotych przygotuje firma Ekkom z Krakowa.  Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał około półtora roku na uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy starego mostu przez Wisłę w Sandomierzu wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik- Sandomierz-Stalowa Wola.

Wybudowany w 1953 roku most z uwagi na stan techniczny został zamknięty w 2013 roku, a ruch w obu kierunkach odbywa się po wybudowanym w roku 2011 nowym obiekcie. Docelowo, dzięki planowanej przebudowie starego obiektu, przeprawa przez Wisłę w Sandomierzu będzie dwujezdniowa.

Opracowanie dokumentacji środowiskowej jest konieczne do rozpoczęcia kolejnego etapu związanego z realizacją inwestycji w trybie projektuj i buduj.

Reklama