Ponad 300 mieszkańców gminy Pińczów zapłaci mniej za prąd i ciepło

Data publikacji: 30.11.2018 19:29
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Marta Gajda
Na dokumencie umowy swoje podpisy złożyli  Włodzimierz Badurak -  burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Piotr Jacewicz - wiceprezes Zarządu firmy SANITO Sp. z o.o.

Na dokumencie umowy swoje podpisy złożyli Włodzimierz Badurak - burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Piotr Jacewicz - wiceprezes Zarządu firmy SANITO Sp. z o.o.
Pińczów. 30.11.2018 / Fot. Urząd Miasta i Gminy Pińczów

Gmina Pińczów podpisała umowę z wykonawcą systemów energii odnawialnej. Już wkrótce na jej terenie zostanie zamontowanych 191 kolektorów słonecznych i 126 instalacji fotowoltaicznych. Jak poinformował Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, instalacje będą wybudowane u tych mieszkańców gminy, którzy w ubiegłym roku zapisali się do projektu i spełnili wymagania zawarte w regulaminie.

- Cieszymy się, że będziemy mieli takie małe elektrownie fotowoltaiczne. To ważne, żebyśmy mieli czyste powietrze. Łącznie na terenie gminy Pińczów będzie ponad 1300 takich instalacji. Systemy energii odnawialnej, to dla naszej gminy przyszłość - podkreśla Włodzimierz Badurak.

Gmina Pińczów uzyskała na ten cel 60-procentowe dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wartość całej inwestycji - to ponad 4,5 miliona złotych.  

Jak dodaje burmistrz, montaż systemów w ramach zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym" rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy, dzięki staraniom gminy Pińczów w latach 2014-2016 udało się zamontować 1039 kolektorów do podgrzewania wody. Z kolei instalacje ogniw fotowoltaicznych znalazły się na budynku Urzędu Miejskiego w Pińczowie, pływalni „Delfinek”, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie oraz Oczyszczalni Ścieków w Gackach.

Na dokumencie umowy swoje podpisy złożyli Włodzimierz Badurak - burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Piotr Jacewicz - wiceprezes Zarządu firmy SANITO Sp. z o.o.Pińczów. 30.11.2018 / Fot. Urząd Miasta i Gminy Pińczów

Reklama