Świętokrzyski PTTK świętował 110 urodziny

Data publikacji: 01.12.2018 11:05 / Data aktualizacji: 01.12.2018 16:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
110 Lat PTTK

110 Lat PTTK
Kielce. 01.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świętokrzyski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego obchodził dziś uroczyście 110. rocznicę powstania. Na jubileuszu w Wojewódzkim Domu Kultury spotkali się byli i obecni członkowie towarzystwa, a także przewodnicy na co dzień oprowadzający turystów po regionie świętokrzyskim.

Marcin Marciniewski prezes oddziału Świętokrzyskiego PTTK podkreślił, że historia i dorobek towarzystwa jest imponujący. A przed nim wciąż pozostaje wiele wyzwań.

- To, jakie osoby skupiają się wokół kieleckiego oddziału towarzystwa, daje szansę, by powiedzieć, że złote czasy są jeszcze przed nami. Do nowych wyzwań możemy zaliczyć między innymi turystykę ambitną, organizowanie maratonów, a także turystykę, która do tej pory nie cieszyła się dużą popularnością, czyli wyjazdową - dodał.

Dominik Kowalski przewodnik świętokrzyski zaznaczył, że wędrówki piesze po regionie wciąż są bardzo popularne.

- Oddział kieleckiego PTTK zrzesza różne kluby, to między innymi Klub Turystów Pieszych „Przygoda”, który w skali roku organizuje ponad sto wycieczek. Niemal w każdy weekend organizowane są wycieczki, dostosowane do odbiorców, średnio uczestniczy w nich około 20-30 osób. Zdarzają się także kultowe wyprawy związane między innymi z rajdem Baby Jagi, które zrzeszają nawet dwieście osób - dodał.

Dominik Kowalski powiedział, że świętokrzyskie szlaki turystyczne, których łączna długość wynosi prawie 1500 kilometrów, są bardzo zróżnicowane, zostały także uznane za najlepiej oznakowane szlaki w Polsce. 

Z okazji jubileuszu podczas uroczystości zasłużonym działaczom świętokrzyskiego oddziału PTTK wręczono pamiątkowe odznaczenia i dyplomy.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama