Klasztor Ojców Cystersów bliski jędrzejowianom

Data publikacji: 02.12.2018 20:03
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kwesta na rzecz prac renowacyjnych i modernizacyjnych w Klasztorze Ojców Cystersów

Kwesta na rzecz prac renowacyjnych i modernizacyjnych w Klasztorze Ojców Cystersów
Jędrzejów. 02.12.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Kwesta na rzecz prac renowacyjnych i modernizacyjnych w Klasztorze Ojców Cystersów odbyła się w Jędrzejowie. Po każdej mszy rozprowadzane były kalendarze na 2019 rok z wizerunkiem klasztoru oraz jego wnętrz.

Kalendarz wydany przez zakonników opatrzony został 15 zdjęciami pokazującymi wnętrze kościoła oraz jego walory zewnętrze. Na fotografiach pokazane są m. in. zabytkowe organy z 1745 roku, ołtarz główny z 1731 roku, czy kaplica bł. Wincentego Kadłubka - informuje ojciec Bruno Paterewicz.

Duchowny przypomniał, że trzy miesiące temu odbyła się pierwsza kwesta i parafianie hojnie ją wsparli. Udało się zebrać prawie 7 tys. złotych.

Parafianie, którzy zakupili kalandrze podkreślali, że dla nich klasztor ma bardzo duże znaczenie, dlatego warto wspierać m. in. prace renowacyjno-modernizacyjne.

W ramach pierwszego etapu prac renowacyjnych wyremontowano barokową dzwonnicę i XVIII wieczną bramę wjazdową na plac klasztorny.

Kwesta na rzecz prac renowacyjnych i modernizacyjnych w Klasztorze Ojców CystersówJędrzejów. 02.12.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama