CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – WTOREK [4 GRUDNIA]

Data publikacji: 04.12.2018 06:00
Autor: Kamil Król , Ewa Pociejowska-Gawęda , Monika Miller , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.12.2016 Kielce. Klasztor na Karczówce. Rzeźba św. Barbary wykonana z galeny.

04.12.2016 Kielce. Klasztor na Karczówce. Rzeźba św. Barbary wykonana z galeny.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uroczystości barbórkowe w Starachowicach, podczas których odsłonięta zostanie kapliczka św. Barbary, patronki miasta oraz koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązania stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi to najważniejsze wydarzenia wtorku, 4 grudnia.

30.12.2014 Sąd Okręgowy zimąFot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

O godzinie 9:30 w Sądzie Okręgowym w Kielcach odbędzie się rozprawa apelacyjna lekarzy Zbigniewa K. i Michała T. W ubiegłym roku, sąd pierwszej instancji orzekł, że medycy są winni fałszowania dokumentacji medycznej, za co otrzymali kary grzywny w wysokości 15 i 17 tysięcy złotych.

*****

Przegląd "W krainie uśmiechu" w JędrzejowieFot. Radio Kielce

"W krainie uśmiechu" - pod takim hasłem odbędzie się w Jędrzejowie XVI Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi. W przeglądzie w sumie zaprezentowało się 18 zespołów teatralnych i tanecznych z wielu miejscowości województwa. Początek o godzinie 10.00.

*****

07.12.2016 Lisów. Kościół św. Mikołaja. Kaplica Krasińskich zwana też Kaplicą św. Barbary.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uroczystości barbórkowe w Starachowicach rozpocznie odsłonięcie wyremontowanej kapliczki św. Barbary, patronki miasta. Początek o godzinie 11.00.

*****

Neal Larrabee w Filharmonii OpolskiejOpole / Fot. Małgorzata Ślusarczyk / Radio Opole

Utwory Paderewskiego, Chopina, Barbera i Gottschalka zaprezentuje amerykański pianista Neal Larrabee podczas wtorkowego koncertu w Filharmonii Świętokrzyskiej w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązania stosunków dyplomatycznych z USA. Początek o godzinie 18.30.

Reklama