Wojewoda mianowała nowego wicekuratora

Data publikacji: 04.12.2018 13:24
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Katarzyna Nowacka - świętokrzyski wicekurator oświaty

Katarzyna Nowacka - świętokrzyski wicekurator oświaty
Kielce. 04.12.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Katarzyna Nowacka, dotychczasowa dyrektor wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty, będzie pełnić funkcję wicekuratora. Na tym stanowisku zastąpi Tomasza Plebana, który został wicestarostą kieleckim. Dziś oficjalną nominację Katarzynie Nowackiej wręczyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Katarzyna Nowacka nie ukrywa, że awans, to dla niej duże wyróżnienie, ale, jak zapewnia, zdaje sobie sprawę z wyzwań, które się z tym wiążą.

- Przed nami jest wiele ważnych zadań edukacyjnych. Wśród nich jest wdrożenie Krajowego Programu Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli, czy chociażby przyszłoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - mówi wicekurator.

W przyszłym roku szkoły średnie czeka oblężenie, ponieważ trafią do nich dwa roczniki uczniów. Będą to zarówno absolwenci gimnazjów, jak i absolwenci szkół podstawowych. Katarzyna Nowacka jest praktykiem, wiele lat pracowała w szkole. Najpierw jako nauczyciel, później też jako dyrektor.

- Zaczynałam pracę jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Było to na Podkarpaciu, gdzie wtedy mieszkałam. Natomiast od 1991 roku pracuję już w województwie świętokrzyskim. Byłam dyrektorem szkoły podstawowej w Szarbkowie, przez dziewięć lat pełniłam funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie, byłam też dyrektorem tej szkoły. Od ponad dwóch lat pracuję w kuratorium - mówi Katarzyna Nowacka

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty nie ukrywa zadowolenia z powołania Katarzyny Nowackiej na jego zastępcę. Jak mówi, dała się poznać jako bardzo sumienna osoba. Kurator ma nadzieję, że przy wsparciu nowego zastępcy jego urząd tak skutecznie, jak do tej pory, będzie pomagał świętokrzyskim szkołom wprowadzać kolejne etapy reformy edukacji.

Podobne wiadomości
Reklama