Znamy szczegóły tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wystąpi Katarzyna Nosowska

Data publikacji: 04.12.2018 15:17
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Koncert Katarzyny Nosowskiej, pokaz sztucznych ogni, kiermasz z regionalnymi wyrobami oraz zagroda świętego Mikołaja z reniferami - między innymi takie atrakcje będą towarzyszyć tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego w Kielcach.

Karol Gadowski zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta w kieleckim ratuszu wyjaśnia, że świętowanie w Kielcach rozpocznie się już w tym tygodniu, od uroczystego rozpalenia świątecznych iluminacji na Rynku. Wzorem lat ubiegłych choinka, zostanie rozświetlona w czwartek 6 grudnia. Zgodnie z tradycją, światełka w towarzystwie dzieci włączy prezydent Kielc i przewodniczący Rady Miasta.

Na placu przed ratuszem będą śpiewane kolędy i pastorałki. Zaprezentują się wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach. 

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 15 grudnia na Rynku, jednak już dzień wcześniej na ulicach miasta będzie można zobaczyć znane z reklam świąteczne, czerwone ciężarówki Coca-Coli. W sobotę konwój zaparkuje na Rynku.

- Postój w Kielcach będzie trwał w godz. 16.00-21.00. W tym czasie będzie można uczestniczyć w spotkaniu z popularnymi youtuberami. Największą atrakcją wieczoru będzie występ Katarzyny Nosowskiej, która wykona autorską interpretację utworu „Coraz bliżej Święta”. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni - zaznacza.  

Podobnie jak w ubiegłym roku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego wybudowanych zostanie 20 drewnianych kramów. Brama wejściowa zostanie usytuowana od strony ulicy Bodzentyńskiej. Oprócz niej będą jeszcze dwa dodatkowe wejścia. Wystawcy będą oferować m.in. ozdoby świąteczne i tradycyjne potrawy. Pojawi się fotobudka z możliwością wykonania własnej kartki pocztowej. Będzie również możliwość zapakowania prezentu.

Podczas jarmarku nie zabraknie także atrakcji przygotowywanych przez Radio Kielce. W poniedziałek 17 grudnia na Rynku tradycyjnie rozdawać będziemy świąteczne drzewka choinki. 

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 15 do 22 grudnia.

Reklama