Wolontariusze na medal. Ich bezinteresowny trud został doceniony

Data publikacji: 05.12.2018 08:29 / Data aktualizacji: 05.12.2018 20:34
Kategoria: Wiadomości z regionu
Gala wręczenia statuetek

Gala wręczenia statuetek "Laur wolontariatu"
Kielce. 05.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wolontariat Zespołu Szkół Plastycznych w Kielcach, Paulina Pietryka oraz Wolontariat św. Franciszka w Łopusznie, to tegoroczni zwycięzcy plebiscytu „Laur Wolontariatu”, którzy nagrodzeni zostali podczas Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu.

Wydarzenie, które odbyło się już po raz trzynasty, w przypadający Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ma na celu promowanie i pokazywanie osób, stowarzyszeń i instytucji, które bezinteresownie działają na rzecz drugiego człowieka - przypomniał Maciej Ziernik, prezes Regionalnego Wolontariatu w Kielcach.

- Wybranie najlepszych, najaktywniejszych wolontariuszy jest trudnym zadaniem. Nie chcemy, by wolontariusze rywalizowali między sobą. Chcemy, by gala była dla nich zawsze świętem. Taka też jest idea konkursu „Laur Wolontariatu”. Chcemy pokazywać i wyróżniać ten innowacyjny wolontariat, ten który pokazuje wieloletnie doświadczenie lub ten, który dociera do nowych osób, do nowych miejsc, otwiera ludzi na świat - tłumaczy Maciej Ziernik.  

Jak powiedział Jakub Kaczmarczyk, działający w Wolontariacie św. Franciszka w Łopusznie, on i jego koledzy nie są obojętni na problemy swojej społeczności lokalnej, ponieważ pomaganie innym sprawia im ogromną radość i satysfakcję.

- Do wolontariatu zgłosiłem się z ciekawości. Praca jako wolontariusz, to dzielenie się sobą z innymi. Najlepszą dla mnie nagrodą za pomoc innej osobie jest jej uśmiech i dobre słowo - dodał Jakub Kaczmarczyk.

W tym roku kapituła plebiscytu przyznała także tytuły „Nadzieja wolontariatu”, które trafiły do Zuzanny Kusiak, Edyty Jurczak oraz Piotra Pisiewicza. Organizatorzy tradycyjnie przyznali także tytuł „Miejsce przyjazne wolontariuszom”, które otrzymali Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Natomiast „Animatorami wolontariatu” zostały Lidia Kieszkowska, Izabela Wrona oraz Joanna Jaworska.  

Organizatorami plebiscytu Świętokrzyska Gala Wolontariatu były Diecezjalne Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckie, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz Wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach. Patronat medialny sprawowało m. in. Radio Kielce.

Reklama