Ludzie Bogdana Wenty w składach rad nadzorczych miejskich spółek

Data publikacji: 07.12.2018 13:34
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bogdan Wenta - prezydent Kielc

Bogdan Wenta - prezydent Kielc
Kielce. 04.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zmieniają się członkowie rad nadzorczych w spółkach miejskich w Kielcach. Prezydent Bogdan Wenta wprowadza swoich ludzi między innymi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami. Na przyszły tydzień zwołano kolejne walne zgromadzenia między innymi w Targach Kielce.

Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc do spraw finansowych uważa, że takie zmiany nie powinny być zaskoczeniem. Dodaje, że do rad nadzorczych wprowadzani są specjaliści, którzy są jednocześnie zaufanymi współpracownikami Bogdana Wenty.

- Pan prezydent wprowadza osoby, które są bardzo dobrze przygotowane merytorycznie. W skład rad nadzorczych wchodzą adwokaci, radcy prawni lub doradcy podatkowi. To muszą być osoby zaufane, ponieważ będą reprezentować miasto, ale także zbierać informacje, by móc odpowiednio reagować w sytuacjach, które będą tego wymagać - mówi Danuta Papaj.

Jak dotąd zmienił się skład rady nadzorczej MPEC. Marka Gajewskiego, Przemysława Kaletę i Martę Śnioch zastąpili: Mirosław Hejduk, który został przewodniczącym Rady Nadzorczej, a także Michał Cielibała, wiceprzewodniczący oraz Jan Nowak.

Zmiany także w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych. Z funkcji   przewodniczącej odwołano Ewelinę Lewicką i wiceprzewodniczącą Mirosławę Bielecką. W Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami z rady nadzorczej odwołani zostali  Marian Sosnowski,  Jadwiga Nowak i Helena Wójcik.

- Targi Kielce mają wyznaczone zgromadzenie w przyszłym tygodniu. W przypadku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji miasto ma tylko jednego przedstawiciela i po rozmowach z posłem Bogdanem Latosińskim uznaliśmy, że tam zmiany na razie nie będą wprowadzone. Problemem jest zwołanie wszystkich udziałowców firmy, bo jest ich kilkuset.

Danuta Papaj przekonuje jednocześnie, że obecni szefowie spółek nie muszą obawiać się o swoje stanowiska.  

- Podchodzimy do tego spokojnie. Nie ma ruchów personalnych i takich na ten moment nie przewidujemy. Specyfika każdej spółki jest inna i wymaga dotarcia do dokumentów. Nie ukrywam, że docierają do nas różne plotki i donosy o działalności niektórych spółek, ale my nie będziemy podejmować decyzji personalnych na ich podstawie.

Danuta Papaj zapewnia, że władze miasta na razie nie rozważają zmian na stanowiskach kierowniczych w ratuszu. Jedyną zmianą jako wprowadzono było przesunięcie wewnątrz urzędu, Elżbieta Korczyńska pełniąca do tej pory funkcję zastępcy dyrektor wydziału komunikacji będzie teraz kierować wydziałem organizacyjnym. Zastąpiła na tym stanowisku Janusza Kozę.

Reklama