Trwa zbiórka na rzecz Kresowiaków

Data publikacji: 08.12.2018 15:52
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Rodacy bohaterom”

Zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Rodacy bohaterom”
Ostrowiec Św.. 08.12.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się trzecia zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Rodacy bohaterom”, zainicjowanej przez stowarzyszenie Odra-Niemen, poprowadzona przez Ostrowieckich Patriotów. Zebrane produkty trafią do polskich kombatantów mieszkających na Kresach Wschodnich. Zbiórki organizowane będą w pierwszą i trzecią środę oraz w drugą i czwartą sobotę miesiąca do końca roku.

Wolontariusze zbierali żywność w dwóch sklepach sieciowych. Wcześniej kupione produkty można było też przynieść do domu parafialnego Michael. Michał Ślusarz, prezes stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci mówi, że w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 40 paczek. Liczy na ten sam wynik lub lepszy. Mówi, że w tym roku do akcji włączają się ostrowieckie licea.

- Osoby prywatne także częściej przychodzą tuż przed świętami, po większych zakupach - mówi Michał Ślusarz.

Bardzo ważnym elementem zbiórki jest dołączenie kartki świątecznej z życzeniami dla osoby, która paczkę otrzyma.

- Żywność w końcu się skończy, a kartka będzie takim symbolem, do którego można wrócić - mówi Michał Ślusarz.

Mąka, olej, cukier, ryż, słodycze, herbata czy kawa, to produkty, które powinny znaleźć się w świątecznej paczce. Artur Sitarski z Ostrowca mówi, że nie po raz pierwszy wspiera podobną akcję. Przyniósł większość produktów z listy.

- Włączam się w akcję dlatego, że chcę pomóc tym osobom, które mieszkają teraz na Kresach, a kiedyś walczyły za wolną Polskę - podkreśla.

Kolejne zbiórki odbędą się 19 i 22 grudnia. Informacje o akcji oraz listę najpotrzebniejszych produktów znaleźć można na stronie Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Reklama