Najlepsi nauczyciele w województwie zostali nagrodzeni

Data publikacji: 08.12.2018 19:41
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Gala wręczenia nagród Nauczyciel na Medal 2018 oraz Szkoła Roku 2018

Gala wręczenia nagród Nauczyciel na Medal 2018 oraz Szkoła Roku 2018
Kielce. 08.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Laureaci plebiscytu „Nauczyciel na medal” organizowanego przez Echo Dnia spotkali się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Podczas uroczystej gali odbierali nagrody, w tym statuetki oraz medale.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski uważa, że najlepsi nauczyciele zasługują na to, by być docenionymi. Bowiem od nich zależy przyszłość naszego kraju.

- To bardzo ważne, żeby pokazywać nauczycieli, którzy są wzorem dla młodych ludzi. Dobry nauczyciel, to osoba wyjątkowa. Nie przekazuje tylko wiedzy ze swojego przedmiotu, ale kreuje przyszłość naszych młodych rodaków. Przygotowuje ich do życia w ciągle zmieniającym się świecie - twierdzi Agata Wojtyszek.

Plebiscyt organizowany był w kilku kategoriach. Głosować można było na najlepszych nauczycieli klas 1-3. Kolejną kategorią byli nauczyciele klas 4-8 oraz gimnazjów. Trzecią kategorią byli nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych i w końcu nauczyciele akademiccy.

Uczestnicy plebiscytu wybierali też szkołę roku. Z 423 głosami wygrał Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach. Władysław Zaucha, dyrektor „Elektryka” przyznaje, że bardzo go cieszy taka popularność szkoły. Jak twierdzi, jest to szkoła wyjątkowa.

- Wszechstronnie rozwijamy ucznia. Staramy się przygotować go dobrze do matury, do egzaminu zawodowego, ale również kształtujemy postawy patriotyczne. Nasza młodzież czynnie uczestniczy w życiu miasta - zapewnia dyrektor.

Władysław Zaucha dodaje, że o jakości szkoły świadczy fakt, że uczyć chcą się tu młodzi ludzie z całego województwa. A podczas ostatniego naboru, w niektórych klasach o jedno miejsce starało się czterech kandydatów.

Zwycięzcy w każdej z kategorii plebiscytu „Nauczyciel na medal”:

Nauczyciele klas 1-3: Marzena Piwowarczyk, Szkoła Podstawowa nr 32 w Kielcach
Nauczyciele klas 4-8 i gimnazjów: Damian Niebudek, Gimnazjum nr 3 w Kielcach
Nauczyciele szkół ponadpodstawowych: Katarzyna Mazur-Suska, Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Nauczyciel akademicki: Doktor Tomasz Banasik, Politechnika Świętokrzyska

Reklama