Tańsza podróż pociągiem. Ruszył Wspólny Bilet

Data publikacji: 10.12.2018 12:12
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP

 
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Pasażerowie kolei w Polsce mogą korzystać ze WSPÓLNEGO BILETU. Dzięki wprowadzeniu takiej usługi podróżni mogą kupić jeden bilet na całą podróż, a jego cena zostanie wyliczona w oparciu o jedną, zupełnie nową taryfę. - Dla pasażerów oznacza to oszczędności - poinformowała dzisiaj spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Nowa oferta dotyczy nie tylko przewoźników z Grupy PKP, ale także kolei samorządowych, które odpowiadają za obsługę połączeń regionalnych i aglomeracyjnych. W pierwszym etapie wdrożenia Wspólnego Biletu pasażerowie będą mogli kupić bilety na połączenia obsługiwane przez sześciu przewoźników, z których korzysta około 80 procent wszystkich pasażerów kolei w Polsce. Chodzi o PKP Intercity, PKP Szybką Kolej Miejską w Trójmieście, Przewozy Regionalne, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

Docelowo, czyli do końca stycznia 2019 roku, Wspólny Bilet obejmie swoim zasięgiem także Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Śląskie i Arrivę RP. Wtedy ze Wspólnego Biletu będzie mogło skorzystać ponad 90 procent wszystkich pasażerów polskich kolei.

Podstawą Wspólnego Biletu jest jedna taryfa obowiązująca u wszystkich przewoźników kolejowych, którzy wprowadzili tę ofertę. Taryfa ma charakter degresywny, co oznacza, że im dalej pasażer jedzie, tym mniej płaci za kolejne kilometry trasy.

OD NIEDZIELI (9 GRUDNIA) POCIĄGI KURSUJĄ INACZEJ - POBIERZ ROZKŁAD JAZDY

Reklama